Сингапурска финансова институция, ориентирана към дигиталните технологии, подкрепена от базираната в Сингапур Whampoa Group и бахрейнската Mumtalakat Holding Co., се готви да набере $50 милиона в началото на 2025 г.
Според информацията банката води преговори с близкоизточен суверенен фонд и допълнителни инвеститори за продажба на по-малко от 10% от собствения си капитал, като средствата са предназначени за подобряване на предлаганите продукти, укрепване на платежната мрежа и разширяване на работната сила.
Като сигнал за амбициите си в сферата на дигиталните разплащания, банката планира да придобие компания за стабилни плащания в монети от Близкия изток или Европа до първото тримесечие на 2024 г. Макар че конкретни подробности за придобиването не се разкриват, стратегията отразява нарастващия интерес към стабилните монети като бързи и рентабилни решения за плащане, които набират популярност сред бизнеса и инвеститорите по целия свят.
Банката се позиционира като пионер в интегрирането на традиционните и дигиталните финансови услуги, като в момента предлага на корпоративните клиенти възможността да управляват и двата вида активи на единна платформа. До края на 2024 г. тази услуга ще обхване и индивидуалните клиенти, подчертавайки ангажимента си към иновациите и достъпността.
Това развитие идва в момент, когато оптимизмът около дигиталните активи нараства след преизбирането на Доналд Тръмп. След неговата победа пазарът на криптовалути нарасна с близо $1 трилион, което подхранва увереността в регулаторната яснота и подтиква към сключване на повече сделки в сектора. След като Бахрейн и други центрове в Близкия изток като Дубай и Абу Даби приеха благоприятни за криптовалутите политики, Singapore Gulf Bank изглежда готова да се възползва от стремежа на региона да поведе блокчейн революцията.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.