Затягането на регулациите за добив на криптовалути в Русия доведе до рязко увеличаване на броя на заявленията за лицензиране, като от 1 ноември 2024 г. насам данъчните власти са получили 150 заявления.
Даниил Егоров, ръководител на Федералната данъчна служба, заяви, че процесът е едва в началото си и се очакват още заявления. Миньорите, които използват под 6,000 kWh енергия месечно, са освободени от регистрация, но останалите трябва да разкрият майнинг активи и информация за портфейла си.
Макар някои да спекулират, че Русия може би следва примера на Китай в ограничаването на крипто, експертите смятат, че целта на правителството е да обложи с данък разрастващия се сектор. Други държави, като Индия и Дания, също въведоха високи данъци върху криптовалутите.
Стремежът на Русия да регулира добива идва на фона на загрижеността за потреблението на енергия и може да е сигнал за по-широка промяна към приемане на крипто, подобно на легализирането на Биткойн в Ел Салвадор.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.