Брад Гарлингхаус, главен изпълнителен директор на Ripple Labs, наскоро обсъди бъдещето на криптовалутите при евентуална администрация на Тръмп в интервю за Fox Business.
Той разкритикува подхода на администрацията на Байдън към крипто и изрази оптимизъм за потенциала на пазара при идването на Тръмп на власт. Гарлингхаус вярва, че ръководството на Тръмп може да доведе до по-ясни и благоприятни регулации, което ще помогне на индустрията да се възстанови от политическите предизвикателства, с които се сблъска при управлението на Байдън.
Експертът засегна и продължаващите правни проблеми на Ripple с Комисията по ценните книжа и борсите, които пречат на компанията въпреки силното ѝ присъствие на международния пазар. Гарлингхаус се надява, че програмата на Тръмп „Да направим Америка отново велика“ би могла да се съгласува с движението „Да направим крипто отново велико“, което ще бъде от полза за индустрията.
Предварителното създаване от Тръмп на про-крипто преходен комитет и обещанието му за стратегически Биткойн резерв допълнително подхраниха оптимизма сред крипто защитниците, като очакванията са, че може да се появи по-благосклонно към крипто ръководството на SEC.
Гарлингхаус подчерта, че макар САЩ да са основен пазар за криптовалута, все още липсва регулаторна яснота. Той смята, че по-ясните закони, съобразени с новата крипто икономика, биха могли да отключат нови възможности за Ripple и по-широката индустрия.
Тъй като крипто пространството търси стабилност, коментарите на Гарлингхаус подчертават необходимостта от регулаторни реформи, които да насърчават иновациите и растежа, превръщайки САЩ в привлекателна дестинация за дигиталните активи.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.