Binance обърна внимание на опасенията относно предстоящия си токен „BFUSD“, като поясни, че той не е нито стабилна монета, нито продукт, който е стартиран.
Объркването възникна след неотдавнашна публикация, в която се съобщаваше, че Binance се готви да въведе стабилна монета с годишна доходност от 19.55%. Това твърдение накара мнозина в крипто общността да сравнят токена с вече несъществуващата алгоритмична стабилна монета TerraClassicUSD (USTC), която се срина през 2022 г.
Binance бързо отговори, като подчерта, че BFUSD не е стабилна монета, а по-скоро непубликуван продукт за маржин търговия, предназначен да предлага възнаграждения.
Чрез разяснение, публикувано в X, Binance обясни, че BFUSD ще позволи на търговците да го използват като обезпечение при търговия с фючърси, без да се налага да блокират средствата си или да го стейкват. Вместо това потребителите ще държат актива в „UM портфейл“ и ще получават ежедневни токени, чрез airdrop в своя „UM фючърсен портфейл“, като сумата ще зависи от техния VIP статус в платформата Binance.
Въпреки обяснението на Binance, много крипто потребители побързаха да направят паралели със срива на екосистемата Terra, особено с обещанията за висока доходност, дадени от Anchor Protocol за нейната алгоритмична стабилна монета UST.
Сривът на UST, който някога имаше пазарна капитализация от $18 милиарда преди драматичния си срив през май 2022 г., все още е в спомените на много хора от общността.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.