В годишния си доклад за 2024 г. фондацията разкри, че от 2022 до 2023 г. е отпуснала близо $500 милиона за различни проекти на екосистемата.
От тази обща сума приблизително $240.3 милиона, или около 48.3%, идват директно от Фондация Етериум, а останалото финансиране е осигурено от известни структури като MakerDAO (Sky), Optimism, Uniswap, Gitcoin и други. Тези съвместни усилия подчертават обединения стремеж на мрежата към растеж и развитие.
Освен това екосистемата на Етериум е подкрепена от впечатляващите $22.2 милиарда в касови средства, разпределени в различни проекти и организации, включително Optimism, Uniswap, Arbitrum и ETH Name Service. Самата фондация притежава $970 милиона в своята хазна.
Тези средства, държани предимно в родни токени, са ценни за дългосрочната устойчивост, въпреки че в доклада се предупреждава, че ликвидирането на големи части може да повлияе значително на пазарната стойност на монетите.
Фондацията въведе и политика за конфликт на интереси, изискваща прозрачност за членовете, участващи в инвестиции над $500,000, със специални разпоредби за избягване на сблъсъци при вземането на решения. Изпълнителният директор Ая Миягучи подчерта, че тази нова политика има за цел да поддържа интегритета във фондацията и в по-широката екосистема на Етериум.
Bitget Wallet прави голям еволюционен скок – от приложение за търговия до крипто платформа с пълен набор от услуги.
Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.