Tether (USDT) се фокусира все повече върху пазарите в Европа, Близкия изток и Африка поради регулаторния натиск в САЩ, като предлагането надхвърля $120 милиарда.
Ончейн данните показват, че приемането на USDT нараства в Северна и Източна Европа, както и в развиващите се страни, където Tether има за цел да се възползва от по-евтини възможности за транзакции в алтернативни блокчейни.
Chainalysis установи рязко нарастване на активността на USDT от страни като Русия, Иран, Руанда и Турция, където приемането на криптовалути се увеличава. Въпреки че USDT се превръща в предпочитан вариант за плащане пред Биткойн и Етериум, продължават да съществуват опасения относно потенциалната му употреба в незаконни дейности.
Въпреки подновеното разследване на Tether, Inc. компанията отчете $6 милиарда резерви, подкрепени предимно от американски държавни облигации. Последните данни за употребата обаче може да не отразяват напълно целия пейзаж, тъй като блокчейн активността може да варира в широки граници.
Подозренията са свързани с ролята на USDT в заобикалянето на санкциите, особено в TRON мрежата, която представлява по-голямата част от преводите на стабилната монета. При централизираната търговия USDT остава от решаващо значение за ликвидността и прехода между фиат и крипто. Въпреки това по-строгите регулации в еврозоната до края на 2024 г. могат да повлияят на употребата, докато USDC продължава да придобива популярност като конкурентна стабилна монета.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.
През изминалата седмица крипто индустрията отбеляза голям напредък в DeFi, NFT, AI и платформите от втори слой.
Крипто борсата Bullish, подкрепена от инвеститора милиардер Питър Тийл, официално подаде заявление за първично публично предлагане (IPO), с което направи важна стъпка към навлизане на публичните пазари.
След като президентът Тръмп официално подписа закона GENIUS, регулаторният пейзаж за стабилните монети в САЩ навлезе в нова фаза, което предизвика сериозни реакции от страна на водещите играчи в индустрията.