Крипто подразделението на Robinhood приключи разследването на предходните си практики, съгласявайки се да плати глоба в размер на $3.9 милиона след обвиненията, че не са позволили на клиентите си да теглят криптовалути от 2018 до 2022 г.
В изявление, публикувано в сряда, главният прокурор на Калифорния Роб Бонта обяви, че Министерството на правосъдието на щата е постигнало споразумение за $3.9 милиона с Robinhood. Разследването установи, че клиентите са били ограничени да изтеглят своите крипто притежания, което ги е принудило да ги продадат обратно на борсата, за да се оттеглят от платформата. Становището на министерството гласи:
Robinhood заблуждаваше клиентите, популяризирайки идеята, че ще се свърже с множество търговски платформи, за да осигури най-добрите налични цени, което не винаги бе така.
Бонта подчерта, че това решение трябва да послужи като ясно предупреждение:
Независимо дали сте традиционен трейдър на дребно или платформа за криптовалути, спазването на калифорнийските закони за защита на потребителите и инвеститорите е задължително.
Като част от условията на споразумението Robinhood е длъжна да позволи на клиентите да изтеглят своите крипто авоари и да ги прехвърлят във външни портфейли. Компанията също така трябва ясно да оповести, че ще съхранява крипто активите и може да забави сетълмента, ако възникнат опасения относно сигурността на мрежата.
В сряда цената на акциите на Robinhood на Nasdaq спадна с 1.34% и затвори на ниво от $19.11.
Компанията изглежда удвоява фокуса си върху криптовалутите. През юни Robinhood разкри плановете си да придобие крипто борсата Bitstamp, като се очаква сделката да бъде финализирана до средата на 2025 г.
През второто тримесечие на тази година приходите на Robinhood от крипто транзакции нараснаха до $81 милиона, отбелязвайки 161% ръст в сравнение с предходната година.
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.