Федералната служба за информационна сигурност на Германия (BSI) посъветва потребителите на криптовалути да защитят дигиталните си активи с помощта на хардуерни портфейли.
В публикация в LinkedIn от BSI заявиха, че хардуерните портфейли са най-сигурният метод за съхранение на криптовалути, тъй като те съхраняват частните криптографски ключове в офлайн или „студено“ хранилище, което свежда до минимум риска от хакерски атаки.
Агенцията подчерта уязвимостта на съхранението на активи в платформи на трети страни като борси, които, макар и удобни, са податливи на хакерски атаки. По подобен начин портфейлите за самостоятелно попечителство в телефони или персонални компютри също представляват значителен риск за сигурността.
Тази консултация идва в отговор на нарастващата заплаха от кражби на криптовалути. От аналитичната компания Chainalysis съобщиха, че през първата половина на 2024 г. близо $1.6 милиарда са били загубени от хакерски атаки срещу криптовалути, като средната открадната сума на инцидент е нараснала с 80% в сравнение с предходната година.
Освен това фишинг атаките, насочени към индивидуални крипто потребители, са се увеличили рязко, като загубите са достигнали $341 милиона, надминавайки общата сума, открадната през 2023 г.
Препоръката на BSI подчертава нарастващото значение на надеждните мерки за сигурност в лицето на ескалиращите киберзаплахи в крипто пространството.
Bitget Wallet прави голям еволюционен скок – от приложение за търговия до крипто платформа с пълен набор от услуги.
Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.