В неотдавнашна публикация Робърт Кийосаки, автор на книгата "Богат татко, беден татко ", се позовава на метафората на Уинстън Чърчил за птиците, отглеждани в клетки, за да подчертае възгледите си за финансовото образование.
Кийосаки използва тази метафора, за да изтъкне това, което той смята за основен недостатък на традиционните образователни системи.
Той твърди, че традиционното обучение учи учениците да дават приоритет на сигурността на работата пред финансовата независимост.
Кийосаки противопоставя принципите, преподавани от неговия „Богат татко„, които наблягат на парите като инструмент за постигане на свобода, на ограниченията на традиционното образование, които според него ограничават хората до мислене, фокусирано върху сигурността на работата, вместо да насърчават предприемаческото мислене и финансовата независимост.
Интересно е, че през последните години Кийосаки стана силен защитник на Биткойн (BTC). Някога той наричаше криптовалутите „хазартна игра„, а сега – „парите на хората“ и често насърчава последователите си да съхраняват BTC заедно със злато и сребро като сигурно убежище за богатство.
Последните дни на юли могат да донесат критични събития, които да променят настроенията на инвеститорите и да повлияят на следващия етап от развитието на крипто пазара.
Тайлър Уинкълвос, съосновател на крипто борсата Gemini, обвини JPMorgan, че отмъщава на платформата, като замразява усилията ѝ да възстанови банковите услуги.
Известният автор и финансов преподавател Робърт Кийосаки предупреждава обикновените инвеститори, които разчитат твърде много на борсово търгуваните фондове (ETF).
Според главния оперативен директор на Bitwise Мат Хуган класическият четиригодишен цикъл на крипто пазара, дълъг период от време, задвижван от пониженията на цената на Биткойн и поведението на инвеститорите, губи значението си.