Министърът на финансите на САЩ Джанет Йелън обясни потенциалния спад на щатския долар с честото използване на санкции във външната политика на страната.
В изказване пред Комисията по финансови услуги на Камарата на представителите Йелън отбеляза, че тези санкции карат държавите да се дистанцират от долара, отслабвайки глобалната му позиция и оказвайки натиск върху американската икономика.
Държави като Русия, Китай и Унгария нарекоха Америка икономически агресор и Йелън предупреди, че ако САЩ не променят стратегията си, дедоларизацията ще продължи.
Тя изтъкна, че държавите диверсифицират валутните си авоари, за да избегнат американските санкции, като посочи за пример нарастващото сътрудничество между Иран и Русия.
От Goldman Sachs прогнозират мрачно икономическо бъдеще за САЩ, като твърдят, че някои страни от БРИКС ще заемат първите две места в световната икономика до 2075 г., като Индия и Китай ще изпреварят САЩ.
Саудитска Арабия, макар и да не е член на БРИКС, също се очаква да отбележи значителен икономически растеж. Неотдавна тя предупреди САЩ и Обединеното кралство да не замразяват руски активи.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.