Банката на Русия очерта предпоставките за регулиране на стабилните монети за руските физически и юридически лица.
Банката подчерта, че преди създаването на каквато и да е регулация е необходимо да се извърши цялостно проучване и да се проведат консултации със съответните участници на пазара и обществото.
Регулаторът отрази необходимостта от по-задълбочено разбиране на стабилните монети и ангажиране на пазарните сили, които планират да ги използват, преди да се финализира регулаторната рамка.
Той заяви:
Подходите към бъдещото регулиране изискват задълбочено и всеобхватно проучване и обсъждане със съответните публични органи, пазарните участници, експертната общност.
Банката отбеляза различните подходи към регулирането на стабилните монети в Русия, като един от тях има за цел да въведе специфични правила, различни от тези за другите криптовалути.
Въпреки липсата на международен консенсус по отношение на регулирането на стабилните монети, глобалната тенденция към по-широко регулиране вероятно ще доминира.
Банката на Русия е категорична, че не допуска стабилните монети като финансови платежни инструменти, равностойни на националната валута, като счита използването им между руските граждани за „неприемливо“. Институцията подчерта още, че единственият платежен инструмент в страната е руската рубла, като се позовава на значителните рискове за ценовата и финансовата стабилност от използването на стабилни монети във вътрешните плащания.
Polygon излезе начело на NFT пазара, заемайки водеща позиция по седмичен обем на продажбите и надминавайки Етериум за пръв път от месеци насам.
Тъй като Южна Корея затяга правилата за криптовалутите през 2025 г., Bithumb се подготвя за IPO, като преструктурира операциите си.
Ел Салвадор прави важна стъпка към превръщането си в регионален лидер в областта на изкуствения интелект.
Някои от най-големите имена в сферата на криптовалутите се опитват да си осигурят място във финансовата система на САЩ.