Според доклада на Министерството на труда от петък, през юни икономиката на САЩ е отбелязала малко по-висок ръст на работните места от очакваното, въпреки че нивото на безработица се е повишило.
Заплатите в неселскостопанския сектор нараснаха с 206,000 за месеца, надминавайки прогнозата на Dow Jones от 200,000. Това обаче е по-ниско от ревизирания прираст от 218,000 през май, който бе значително намален от първоначалната оценка за 272,000.
Неочаквано равнището на безработица се повиши до 4.1%, отбелязвайки най-високото си равнище от октомври 2021 г. насам. Това представлява смесен сигнал за служителите на Федералния резерв, които обмислят следващите си стъпки в областта на паричната политика. В прогнозата се предвиждаше равнището на безработица да остане на 4%.
Увеличението на безработицата съвпадна с нарастване на коефициента на участие в работната сила, който измерва процента на заетите или активно търсещи работа лица в трудоспособна възраст, като достигна 62.6%, което представлява увеличение с 0.1%.
По-широкият коефициент на безработица, който включва обезкуражените работници и лицата, работещи на непълно работно време по икономически причини, остана непроменен – 7.4%.
Въпреки че създаването на работни места през юни надхвърли очакванията, това се дължеше главно на значителното увеличение със 70,000 на работните места в държавната администрация. Секторът на здравеопазването, който е неизменен лидер, добави 49,000 работни места, а социалното подпомагане допринесе с 34,000.
Що се отнася до заплатите, средното почасово заплащане нарасна с 0.3% за месеца и с 3.9% за последната година, като и двете стойности съвпаднаха с прогнозите.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.