Nvidia отбеляза забележително възстановяване във вторник, заличавайки голяма част от загубите след неотдавнашния спад.
Акциите на компанията се повишиха с 6.8% във вторник, като се превърнаха в един от най-добре представящите се участници в индекса S&P 500. Същевременно, това беше най-търгуваната акция във вторник според информация от Interactive Brokers.
Този обрат на тенденцията идва на фона на спада от 12.9% през предходните три дни на търговия, отбелязвайки значителен отскок за Nvidia, която не е виждала толкова рязко възстановяване от март 2021 г. след подобна загуба.
Освен това във вторник Morgan Stanley изтъкна стабилни показатели за търсенето на чиповете на Nvidia, като отбеляза силния интерес към H100 и очаквания ръст на H200.
Предстоящото пускане на Blackwell, който се очаква в средата на следващата година, също създаде значително вълнение.
Въпреки някои презвикателства, перспективите пред Nvidia остават благоприятни, въпреки, че акциите вече са отбелязали значителен ръст на пазарната капитализация след отчетите за първото тримесечие на 2024 година.
Първоначално обещаващите печалби от фючърсите върху акции сега намаляват. Акциите на Nvidia вероятно ще отворят с повишение от около 2%, което показва ранен оптимизъм, въпреки че цялостният напредък на пазара може да бъде ограничен.
Фючърсите върху S&P 500, които стартираха с ръст от 0.21%, се стабилизираха, докато фючърсите върху Dow Jones обърнаха лекия си ръст в спад от 0.2%. По подобен начин фючърсите върху Nasdaq 100 намалиха по-ранните си печалби до 0.2%.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.