Въпреки че Биткойн (BTC) наскоро се коригира значително под годишните и историческите си върхове (ATH), известният инвеститор и автор Робърт Кийосаки изрази оптимизъм за бъдещето на пазара.
Авторът на бестселъра „Богат татко, беден татко“ изтъкна потенциала на водещата криптовалута да навлезе в така наречената „Бананова зона„. В публикация в X (Twitter) на 26 юни Кийосаки изрази твърдото си убеждение, че BTC скоро ще направи параболичен отскок.
Терминът „Бананова зона“ е измислен от Раул Пал, главен изпълнителен директор на Real Vision и експерт по макроикономика, за да опише потенциалния параболичен скок на Биткойн. Кийосаки се съгласи с мнението на Пал, като отбеляза, че терминът „създава голямо вълнение„. Той подчерта, че Пал, с богатия си опит като високопоставен ръководител в Goldman Sachs, има сериозни познания.
„Да, вярвам, че Раул Пал знае за какво говори. (…) „Банановата зона“ е момента, когато Биткойн се издига… тръгва по параболата… създава синусоидална крива… когато хората казват „Трябваше да купя малко“… или „Трябваше да купя повече„, написа Кийосаки.
Кийосаки посочи основната разлика между Биткойн и фиатните пари:
„Просто казано: Биткойн е „пари, основани на правила“. Фалшивите фиатни пари на правителството са пари, „основани на дълга“. Парите, основани на правила, ви правят по-богати. Фалшивите правителствени пари, основани на „дълг“, ви правят по-бедни. Дръжте се здраво, докато BTC се издига в „Банановата зона“.
По-рано този месец Раул Пал прогнозира съществен скок в цената на Биткойн и на по-широкия крипто пазар през четвъртото тримесечие на годината на президентските избори в САЩ.
iShares ВТС Trust (IBIT) на BlackRock официално премина границата от 700,000 BTC, затвърждавайки позицията си на един от най-бързо развиващите се борсово търгувани фондове във финансовата история.
Биткойн може би се готви за значително движение, тъй като волатилността му продължава да се затяга, според крипто анализатора Аксел Адлер.
През юли се сблъскват две важни събития, които могат да определят бъдещето на Биткойн в САЩ – и двете свързани с администрацията на президента Тръмп и разширяващата се програма за криптовалути.
Продуктите за инвестиции в дигитални активи отбелязаха приток от $1.04 милиарда през миналата седмица, което доведе общите активи под управление (AuM) до рекордните $188 милиарда, според последния доклад на CoinShares.