Италия е готова да въведе строги мерки за борба с манипулирането на крипто пазара като част от по-широки усилия за засилване на надзора спрямо риска в сектора.
В постановлението, споделено от Reuters, което се очаква да бъде одобрено от кабинета, се предлагат глоби в размер от €5,000 до €5 милиона за нарушения като търговия с вътрешна информация, незаконно разкриване на вътрешна информация и манипулиране на пазара.
Тази инициатива е в съответствие с предстоящата регулаторна рамка на Европейския съюз за пазарите на криптоактиви (MiCA), която задължава всяка държава членка да назначи местни регулатори, известни като национални компетентни органи (NCA), които да наблюдават крипто пазара.
Проектът за постановление определя централната банка на Италия и Consob, органа за надзор на пазара, като NCA, отговорни за надзора на сектора.
От известно време Италия се подготвя да въведе MiCA. Според управителя на централната банка обаче това се случва въпреки проучване, което показва, че само около 2% от италианските домакинства притежават скромни количества криптовалути, а италианските финансови посредници имат минимална експозиция към пазара.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.