Неотдавнашна декларация от Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) разкри, че министър-председателят на Черна гора е бил сред първите инвеститори в провалилия се блокчейн проект Terra Luna, предполагаемо губейки милиони след срива през 2022 г.
През април 2018 г. Милойко Спаич инвестира $75,000 в компанията като един от 16-те от първите 81 инвеститори. На тази цена той е купил 750,000 токена LUNA.
LUNA веднъж се повиши до $199 за монета, но през 2022 г. падна, което означава, че Спаич може да е загубил над $140 милиона поради срива. Но той може да е продал някои от своите токени преди колапса, като по този начин се е предпазил от загуби.
Интересното тук е, че Спаич никога не е говорил публично за това, че е бил жертва на срива на LUNA. В по-ранни изявления той спомена, че компания, с която е свързан, е била измамена със $75,000, без да споменава нищо за личната си инвестиция.
„До Куон е измамник, който измами мен и приятелите ми заедно с нашата компания, докато инвестирахме в този проект през януари 2018 г.“, каза Спаич.
Terraform Labs, отговорни за алгоритмичната стабилна монета UST, заличиха почти $40 милиарда от крипто пазарите. Това добавя допълнителен слой към правните проблеми на До Куон в Черна гора по отношение на неговото съосноваване на Terraform Labs. Куон в момента е в затвора, след като беше осъден за използване на фалшифицирани паспорти и очаква екстрадиране в Южна Корея или САЩ.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.