Милиардерът и рисков капиталист Чамат Палихапития заяви, че икономическите реалности ще задължат председателя на Федералния резерв (Фед) Джером Пауъл да намали няколко пъти лихвените проценти.
Той посочи, че има налични доказателства, които сочат, че американците, който разчитат на спестявания са похарчили всичките си средства, принуждавайки ги да си намерят работни места. Палихапития обаче добави, че компаниите не желаят да се разширяват заради продължителния период на високи лихвени проценти от страна на Фед.
Според него 70% от БВП на Америка се формира от потребителски разходи – чрез спестяване или чрез кредитиране. Поради това той очаква завръщане на безработицата, тъй като много хора се опитват да си намерят работа на свития пазар на труда, тъй като вече нямат спестени пари.
Той смята, че увеличаването на безработицата е неизбежно свързано с по-бавен икономически растеж.
Ето защо е възможно тази ситуация, заедно с политическия натиск върху Пауъл, да накара Фед да намали лихвите повече от очакваното. Във връзка с тези фактори ще се наложи повече от едно намаление на лихвите, както предвижда Палихапития, например когато БВП намалява, а същевременно има увеличение на данните за заетостта.
Този анализ на милиардерът предполага, че намаляването на лихвите ще реши проблемите, предизвикани от проблемната икономика, влошена от липсата или ограничените спестявания и оскъдните възможности за заетост.
Меме монетите доминират крипто пазара през юли, като досега през месеца са надминали всички други сектори с впечатляваща възвръщаемост от 30.06%, според най-новите данни на CoinDesk.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.