Турция се стреми да повиши данъците като част от усилията си да се възстанови от бюджетните ограничения, произтичащи от земетресенията, които засегнаха страната през 2023 г., посочва Bloomberg.
Съответно това предложение ще донесе на Турция допълнителни приходи в размер на около $7 милиарда според информацията.
В отговор на тези земетресения и разходите, направени по време на изборите, турското Министерство на финансите предложи този закон поради непланираното увеличаване на разходите, което доведе до 6,4% дефицит спрямо БВП (брутния вътрешен продукт).
Докладът очертава три основни препоръки, сред които облагане с 15% на мултинационалните компании, които печелят пари на територията на Турция; налагане на минимално задължение за корпоративен данък върху печалбите, генерирани от инвестиционни тръстове за недвижими имоти чрез продажби или наеми и въвеждане на данък върху транзакциите на стойност 0.03% за всички сделки с дигитални активи.
Ако бъде приет, този план ще представлява най-голямата данъчна реформа в Турция от 1999 г. насам.
Според информацията, Белият дом ускорява усилията си за регулиране на криптовалутите, като се очаква президентът Доналд Тръмп да подпише мащабен законодателен пакет за дигиталните активи преди лятната ваканция на Конгреса през август.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.
Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.