DBS Group, която е най-голямата банка в Югоизточна Азия, се стреми към това да управлява 500 милиарда сингапурски долара ($369.7 милиарда) до 2026 г.
Този план идва на фона на големия големият приток на богатство от местните жители в Сингапур, предизвикан от политическата стабилност, доста благоприятната данъчна среда и въвеждането на програми за семейни офиси.
Миналата година DBS отбялаза ръст от над 23% в управляваните активи, достигайки 365 милиарда сингапурски долара.
Според Ши Це Кун, изпълнителен директор на DBS Group и ръководител на отделите за потребителско банкиране и управление на богатството, възможен принос за положителното развитие около тях е понижаването на лихвените проценти, в резултат на което се очаква пазарите да се възстановят.
DBS също така планира да удвои броя на клиентите си с нетно състояние от над 1 милион сингапурски долара или до 2026 г. Това последва увеличения брой на заможни клиенти през последните две години.
Проучване, публикувано от Изследователския институт Capgemini, проследява забележим ръст в богатството на заможните хора в световен мащаб. То също така подчертава по-благоприятно рисково настроение в проспериращите групи, които все по-малко държат фиатни валути.
Въпреки скандалът с пране на пари от миналата година, което доведе до засилени регулации, Сингапур се превърна в магнит за богатство. Броят на семейните офиси в града-държава, който наброяваше около 1,100 през 2021 г., се увеличи до 1,400 през предходната година.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.