Цените на петрола се задържаха относително стабилни в четвъртък, очаквайки предстоящите данни относно запасите от суров петрол в САЩ, тези за инфлацията и дискусиите в рамките на страните от ОПЕК+ относно корекциите в предлагането до края на седмицата.
Фючърсите на сорта „Брент“ отбелязаха лек спад от 0.39%, достигайки $83.13 за барел към момента на писане на статията, докато американският суров петрол „West Texas Intermediate (WTI)“ отбеляза незначителен спад от 0.37%, установявайки се на $78.97 към 16:50 ч. на 30 май.
И двата бенчмарка – Брент и WTI – са готови за месечен спад, като фючърсите върху Брент сочат понижение от над 5 % спрямо предходния месец, докато за WTI се очаква спад от над 3 %.
Въпреки отчетеното през миналата седмица значително намаление на запасите от суров петрол в САЩ, което надхвърли прогнозите на анализаторите, пазарните нагласи останаха предпазливи.
През април световните запаси от петрол отбелязаха увеличение поради слабото търсене на горива, което потенциално засилва аргументите на членовете на ОПЕК+, включително ОПЕК и нейните съюзници като Русия, да запазят съкращенията на доставките по време на предстоящата си среща на 2 юни.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.