Стойността на американския долар значително намаля, тъй като САЩ са изправени пред непрекъснати икономически предизвикателства.
Нарастващите нива на дълга на САЩ засилват икономическото напрежение, което води до достигане на нови ниски стойности на долара. Последните данни сочат, че през последните пет години щатският долар е поевтинял с 23%, което дълбоко засяга стабилността на валутата.
Икономиката на САЩ е подложена на натиск, който вече се отразява на ежедневието на американците. Според Kobeissi Letter нарастващата инфлация се отразява сериозно на търговския пазар, като намалява качеството на живот на гражданите на САЩ. От 2021 г. насам инфлацията рязко е увеличила цените на основните стоки, оставяйки много американци в затруднено положение.
Цените на стоки от ежедневието, като бензин, самолетни билети, електричество и пилешко месо, се повишиха до безпрецедентни нива, което ги направи по-малко достъпни за мнозина.
Освен това публикация в Х (Twitter) подчерта тревожна икономическа тенденция. Съобщава се, че все повече граждани на САЩ прибягват до кредит, за да си купят хранителни продукти, поради рязкото покачване на цените на основните продукти, които са станали недостъпни за средното домакинство.
19% от възрастните в САЩ ползват спестявания, които не са предназначени за ежедневни разходи, а 3.5% са използвали опцията „Купи сега, плати по-късно“. Сред тези, които са ползвали кредитни карти, 20% не са плащали пълния баланс, а са изпълнявали само минималното плащане. Обезпокоително е, че 25% от лицата с много ниска степен на продоволствена сигурност не са могли да извършат дори минималното необходимо плащане по кредитните си карти. Рекордните нива на задлъжнялост на кредитните карти едва стигат за покриване на разходите за живот на много американци.
Дългът на САЩ вече наближава границата от $34 трилиона. Тази ситуация, съчетана с тежките икономически условия, значително отслаби щатския долар. През последните пет години валутата е загубила близо 23% от покупателната си способност, тъй като икономическият натиск продължава да подкопава бъдещите ѝ перспективи.
Представителката на парламента на Невада, Сузи Лий е подложена на проверка след нейната инвестиция в германската отбранителна компания Rheinmetall AG.
След последния ход на президента Тръмп за налагане на мащабни мита, тревожността на пазара се увеличава, а крипто-базираните платформи за прогнози сигнализират за нарастващо убеждение, че на хоризонта се задава рецесия в САЩ.
Антъни Помплиано се противопоставя категорично на неотдавнашния стремеж на Доналд Тръмп да отстрани председателя на Федералния резерв Джером Пауъл, като предупреди, че подобен ход може да навреди на доверието във финансовата система на САЩ.
Докато Вашингтон се отегли от правоприлагането срещу Coinbase, Орегон се активизира.