Според доклад на Главния статистически орган (GASTAT) Саудитска Арабия е отбелязала значителен ръст в износа си на непетролни продукти.
Общата стойност на стоките от този сектор е достигнала 21.86 милиарда саудитски шилинга ($5.83 милиарда), което е увеличение спрямо предходната година, когато е била 20.93 милиарда саудитски шилинга ($5.58 милиарда).
Нарастването на доставките на стоки, различни от нефт, се дължи главно на увеличението с 8.3% на износа на каучукови и пластмасови изделия през февруари, които съставляват 24.1% от общия износ. Тъй като Саудитска Арабия продължава да полага усилия за диверсификация на икономиката си и за намаляване на зависимостта от петрола, укрепването на частния сектор, който не е свързан с петрола, остава ключова цел.
В доклада се изтъква и забележителното 32.3% увеличение на реекспорта на стоки през февруари.
В сравнение с януари 2024 г. общият износ на стоки бележи леко увеличение от 0.1%, достигайки 95.02 милиарда саудитски шилинга. През същия период вносът на Саудитска Арабия се е увеличил с 12.3% на годишна база през февруари, въпреки че търговският излишък е намалял с 21.8% на годишна база.
През февруари основен търговски партньор на Саудитска Арабия бе Китай, като износът за Китай съставляваше 19.9% от общия обмен.
Представителката на парламента на Невада, Сузи Лий е подложена на проверка след нейната инвестиция в германската отбранителна компания Rheinmetall AG.
След последния ход на президента Тръмп за налагане на мащабни мита, тревожността на пазара се увеличава, а крипто-базираните платформи за прогнози сигнализират за нарастващо убеждение, че на хоризонта се задава рецесия в САЩ.
Антъни Помплиано се противопоставя категорично на неотдавнашния стремеж на Доналд Тръмп да отстрани председателя на Федералния резерв Джером Пауъл, като предупреди, че подобен ход може да навреди на доверието във финансовата система на САЩ.
Докато Вашингтон се отегли от правоприлагането срещу Coinbase, Орегон се активизира.