Според неотдавнашен доклад JPMorgan Chase се подготвя за потенциална конфискация на активите си в Русия.
В новооткрита документация банката признава, че има опасност от конфискация на активите ѝ в Русия поради съдебни дела, заведени както в руски, така и в американски съдилища, според Reuters.
Преди две седмици руски съд се произнесе в полза на държавния кредитор VTB Bank, като уважи искането му да си възстанови $439.5 милиона, които JPMorgan Chase уж е замразила в Ню Йорк в резултат на санкциите на САЩ.
Решението на съда налага запор на сметките на JPMorgan в Русия, както и на цялото „движимо и недвижимо имущество“. Въпреки че JPMorgan не е определила стойността на активите си в Русия, компанията твърди, че искът на VTB надхвърля размера на капитала, който американската банка притежава в страната.
След нахлуването на Русия в Украйна и последвалото налагане на санкции от страна на западните държави през април 2022 г. JPMorgan реши да отпише $1.46 милиарда в активи, свързани с Русия, включително тези, които са неблагоприятно засегнати от инфлацията.
Както съобщава Associated Press, по-голямата част от експозицията на JPMorgan в Русия се намираше в подразделенията за инвестиционно банкиране и управление на активи. Главният финансов директор на JPMorgan Джереми Барнъм отбеляза, че повечето от отписванията се отнасят до конкретни руски компании и активи, както и до някои деривати, свързани с Русия.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.