Home

Севернокорейски хакери се представят за азиатска фирма за рисков капитал и търсят жертви в LinkedIn

30.04.2024 0:30 1мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Севернокорейски хакери се представят за азиатска фирма за рисков капитал и търсят жертви в LinkedIn

Хакерската група Lazarus, известна с връзките си със Северна Корея, отново се появи на радара за киберсигурност.

Използвайки сложни тактики, те се опитаха да се представят за Fenbushi Capital, известна азиатска фирма за рисков капитал, по-специално в LinkedIn. SlowMist, фирма за блокчейн сигурност, алармира за тази нова вълна от киберпрестъпления.

Техният начин на действие включва таргетиране на нищо неподозиращи потребители на LinkedIn, особено тези с опит в крипто пространството, чрез сложни фишинг схеми.

Неотдавнашният фокус на Lazarus Group върху LinkedIn бележи значителна промяна в тактиката им, подчертавайки нарастващото значение на платформата в областта на киберзаплахите. Като се представят за Fenbushi Capital и използват LinkedIn, те са успели да проникнат в дигиталното пространство, представлявайки пряка заплаха за сигурността и финансовото благополучие на потребителите.

Предупреждението на SlowMist служи като своевременно напомняне на хората да проявяват предпазливост и бдителност, особено когато се ангажират с непознати профили или инвестиционни възможности в социалните медийни платформи.

Освен това дейностите на Lazarus Group се простират отвъд обикновеното представяне, като скорошни доклади показват тяхното участие в широкомащабни атаки за експлоатация в пространството на криптовалутите.

Тези развития подчертават продължаващите предизвикателства, породени от киберзаплахите в секторите на блокчейн и криптовалутите. Въпреки че тези технологии предлагат безпрецедентни възможности за иновации и финансово включване, те също така представляват доходоносни цели за злонамерени участници като Lazarus Group.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Крипто Крими Новини

Нов софтуер за Android краде частни ключове на крипто портфейли чрез изображения

McAfee е открила нов зловреден софтуер за Android, наречен SpyAgent, който може да краде частни ключове, съхранявани в скрийншоти и снимки на смартфоните.

07.09.2024 18:00 2мин. четене

Гарантира ли подкрепата на известни личности спрямо крипто проект неговия успех?

Подкрепата на известни личности може да повлияе на успеха на даден крипто проект, но не гарантира неговата легитимност.

06.09.2024 19:00 2мин. четене

Китайските власти разбиха голяма схема за пране на пари с криптовалути

Властите в провинция Анхуей, Китай, наскоро разбиха голяма престъпна организация, която е използвала платформи за криптовалути за пране на значителни финансови средства.

06.09.2024 10:00 1мин. четене

Инвеститор изгуби $1 милион след транзакция към фалшив адрес

Scam Sniffer съобщи за неотдавнашен случай, при който човек е загубил $1 милион в криптовалути, като по погрешка е копирал фалшив адрес от историята на транзакциите си.

05.09.2024 22:00 1мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.