НАЧАЛО Други

Защо Германия продължава да е най-проблемната икономика в Европа

19.04.2024 10:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Защо Германия продължава да е най-проблемната икономика в Европа

Франция и Германия са изправени пред икономически предизвикателства, докато Обединеното кралство запазва стабилността си. В Испания и Италия обаче се наблюдават признаци на подобрение.

Предприятията в цяла Европа се борят с тежки условия, характеризиращи се с нарастваща инфлация и високи разходи по заеми поради повишените лихвени проценти. В резултат на това много компании трябваше да спрат или да отложат проекти, тъй като обслужването на дълговете става все по-тежко, което се отразява на инвестициите и наемането на персонал.

Последният индекс на Weil European Distress Index от април 2024 г., обхващащ 3,750 листвани на борсата компании, подчертава няколко основни извода. Индексът отчита различни фактори, свързани с ликвидността, рентабилността, риска, оценката, инвестициите и финансовите пазари, за да оцени затрудненията на предприятията в Европа.

Германия се очертава като най-затруднения пазар, като по-малките фирми са най-силно засегнати от нарастващите лихвени проценти и предизвикателствата, свързани с ликвидността. Особено засегнати са отрасли като промишлеността, здравеопазването, търговията на дребно и недвижимите имоти.

Секторът на недвижимите имоти е подложен на значително напрежение поради намаляването на стойността на имотите и трудностите при рефинансирането. Промишлените предприятия са изправени пред прекъсвания на веригата на доставки, особено след нападенията на хутите в Червено море, довели до спиране на производството.

Потребителският сектор и секторът на търговията на дребно се борят с кризата на издръжката на живота, което оказва влияние върху навиците за харчене и води до несъстоятелност. Въпреки това секторът на здравеопазването показва известна устойчивост, като инвеститорите проявяват предпазлив оптимизъм.

Икономическите перспективи на Германия остават потиснати, с рискове от рецесия поради високите лихвени проценти и предизвикателствата на пазара на труда. Във Франция продължават да се наблюдават нива на затруднения над средните, докато в Обединеното кралство се наблюдава леко подобрение въпреки по-високите разходи по заемите.

От друга страна, в Италия и Испания се наблюдават намаляващи равнища на затруднения и по-добри перспективи за растеж в сравнение с други европейски пазари, което дава надежда за възстановяване.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Топ 8 съвета за успешно инвестиране в криптовалути

Инвестирането в криптовалута предлага уникални възможности, но и значителни предизвикателства и рискове, които не се срещат на традиционните пазари.

17.05.2024 7:00 2 мин. четене

Ето какво може да нарани Русия повече от тавана на цените на петрола

Санкциите в отговор на нахлуването в Украйна доведоха до значителен спад в приходите на Русия от суров петрол през 2022 и 2023 г.

17.05.2024 6:00 2 мин. четене

Блокчейн платформата Oasys обяви партньорство с финтех гиганта SBI

SBINFT Market, подразделение на японската SBI Group, разшири поддръжката си, за да включи както L1, така и L2 блокчейн мрежи в рамките на екосистемата Oasys.

17.05.2024 5:00 1 мин. четене

“Кралят на вътрешната търговия” разкри последните си ходове

Сенатор Томи Тъбървил наскоро направи значителни движения в търговията с акции, на обща стойност приблизително $2.2 милиона, голяма част от предполагаемото му нетно състояние от $11.76 милиона.

17.05.2024 2:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.