Инфлацията в Съединените щати се превърна в сериозен проблем, особено след като съюзът БРИКС проучва алтернативи на долара.
През последните 18 месеца държавите от БРИКС значително увеличиха златните си резерви, като се очертават като най-големите купувачи на този благороден метал през фискалната 2022-2024 г. Изследователи от Федералната резервна банка на Филаделфия наскоро публикуваха доклад, в който се посочва, че връщането към златния стандарт може да предложи решение за стабилизиране на цените.
Изследователите изтъкват, че приемането на златния стандарт ще направи парите неутрални, като прехвърли зависимостта на икономиката от щатския долар към система, основана на златото. Според тях тази промяна в крайна сметка би насочила икономиката към дългосрочното ѝ равновесие, смекчавайки последиците от инфлацията и дефлацията, които след това биха се разглеждали като временни явления.
Според авторите преходът към златния стандарт може първоначално да предизвика краткосрочни смущения, но в дългосрочен план резултатът ще бъде самокоригираща се икономика. Те твърдят, че макар златният стандарт да излага страната на колебания в парите, цените и производството, дължащи се на външни сътресения, той осигурява стабилност в дългосрочен план, като парите и цените се връщат към устойчивите си равнища.
Авторите обаче признават, че преходът може да не е лишен от предизвикателства. Те отбелязват, че тъй като парите стават неутрални, някои индивиди в страната могат да изпитат неблагоприятни ефекти през преходния период.
За тези, които не са запознати, златният стандарт някога е бил преобладаващата парична система за много водещи световни икономики в продължение на векове. Въпреки това неговата твърдост в крайна сметка доведе до краха му в началото на XX век. Спекулациите сочат, че страните от БРИКС може би обмислят да възродят тази система и евентуално да подкрепят новата си валута със злато.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.
Бо Хайнс, главен съветник на президента на САЩ по въпросите за дигиталните активи, счита, че предстоящото законодателство за стабилните монети може да изстреля пазара на дигитални активи до безпрецедентни висоти.
В АДА тези американски отрепки!!! Долара да им се скапе както скапват нас европейците.КОГА ЛИ НАРОДА ЩЕ СЕ СЪБУДИ И ЩЕ ИЗРИТА АМЕРИКАНОЕВРЕЙСКАТА ВЛАСТ ОТ СВЕТА??? ПРОСТИ ЛИ СТЕ, СЛЕПИ ЛИ СТЕ ЕС И САЩ СТАВАТ ЕДНА ОГРОМНА ДИКТАТУРА!!!! ВЪН ОТ ЕСЕС И НАТО ВЕДНАГА!!!