Morgan Stanley, известна американска банка, издаде значителна предупредителна бележка относно бъдещата траектория на щатския долар и местните акции, която изглежда е в полза на БРИКС.
Главният инвестиционен директор на банката, Лиза Шалет, подчертава структурния натиск върху долара, който потенциално може да повлияе на американските акции.
Шалет съветва инвеститорите да се подготвят за потенциална промяна в динамиката на щатския долар, цитирайки различни фактори като обтегнати отношения с Китай, промени в управлението на кривата на доходност в Япония и възходящата тенденция на Биткойн и цените на суровините. Тези индикатори, според Шалет, подсказват, че щатският долар може да достигне своя връх.
Тя подчертава необходимостта от внимателно наблюдение на връзката между силата на щатския долар и съотношенията цена/печалба (P/E), което предполага, че настоящият бичи цикъл на долара може да достигне своята зрялост.
БРИКС вероятно ще приветства това предупреждение от голяма западна финансова институция, предвид продължаващите им дискусии за намаляване на зависимостта от щатския долар. Настроенията на Шалет повтарят тези на други официални лица, които изразиха загриженост за бъдещето на щатския долар, като някои дори идентифицираха БРИКС като потенциално бъдещо предизвикателство.
През последните години доминирането на щатския долар като глобална резервна валута леко намаля, което накара много страни да проучат алтернативи. Страните от БРИКС, по-специално, активно преследваха усилия за дедоларизация, избирайки транзакции в местни валути и обмисляйки развитието на собствена регионална валута, което вероятно ще бъде обсъдено допълнително на предстоящите срещи на върха.
Шалет съветва инвеститорите да диверсифицират отвъд щатския долар, потенциално като предпазна мярка срещу потенциален спад на американските акции. Влиянието на БРИКС изглежда все повече се усеща на фондовия пазар в САЩ, като продължаващият спад на щатския долар може да повлияе отрицателно върху представянето на акциите. С възможността за по-нататъшно намаляване на лихвените проценти силното представяне на щатския долар в началото на 2024 г. може да бъде ограничено, което потенциално ще създаде възможности за БРИКС.
В началото на седмицата крипто пазарът бе подложен на нов продажбен натиск, който разшири спада от неделя, тъй като трейдърите реагираха на последните събития.
Тази седмица няколко ключови икономически доклада от САЩ могат да повлияят на посоката на крипто пазарите, които остават силно чувствителни към по-широките макроикономически тенденции.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
В Ада гнусните кравари!!! Трябва им най-голямата инфлация и блокаж на долара им да видим колко са мирни и послушни,като всеки втори гражданин има минимум боен пистолет във ФАЩ!!! САЩ СА НАЙ-ГОЛЯМАТА ИЗМАМА В СВЕТА!!!!