Уорън Бъфет, известната фигура в сферата на фондовите пазари, не се нуждае от представяне. Той е широко известен със своя значителен и разнообразен инвестиционен портфейл, който включва различни акции.
Компанията на Бъфет, Berkshire Hathaway, се гордее с широк набор от акции, което му носи прозвището „Оракулът от Омаха“ поради проницателните му инвестиционни стратегии и успеха му в управлението на фондовия пазар.
Въпреки че инвестицията на Berkshire Hathaway в Apple е добре известна, има още няколко забележителни акции, които Бъфет активно проучва и които заслужават внимание.
Сред тези инвестиции се откроява Coca Cola. Berkshire Hathaway е придобила значителен брой акции на Coca-Cola, което я превръща в една от най-значимите авоари на Бъфет. Привлекателността на Coca-Cola се крие в нейната стабилна дивидентна политика, която предлага 12-месечен дивидент, приблизително два пъти по-висок от текущата доходност на S&P 500. Освен това последователният растеж на Coca-Cola през последните шест десетилетия, дължащ се на адаптивния й подход към пазарните тенденции, допълнително засилва привлекателността й като инвестиционен вариант.
Друг ключов дял в портфейла на Бъфет е Procter and Gamble (P&G) – утвърдена марка, известна с разнообразната си гама от потребителски продукти. Стабилните приходи на P&G, устойчиви на икономическите колебания, я правят привлекателна инвестиция за Бъфет. Нейните продукти, които са основни стоки за домакинството, осигуряват стабилно търсене независимо от икономическите условия, като по този начин допринасят за стабилни цени на акциите и дългосрочна рентабилност.
Amazon, гигантът в областта на електронната търговия, също заема важно място в портфейла на Бъфет. Въпреки че делът на Amazon е относително по-малък, потенциалът за растеж на компанията, особено с нейните Amazon Web Services (AWS), е значителен. С впечатляващ оперативен доход и значителен принос от AWS, Amazon е готов за по-нататъшно разширяване на пазара и увеличаване на динамиката в обозримо бъдеще.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.