Начало » Русия, ОАЕ и други държави удължават намаленото производство на петрол

Русия, ОАЕ и други държави удължават намаленото производство на петрол

04.03.2024 9:00 2 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Русия, ОАЕ и други държави удължават намаленото производство на петрол

Неотдавнашните изявления на големите държави-производителки на петрол са сигнал за продължаване на усилията за стабилизиране на световните цени на петрола в условията на продължаваща икономическа несигурност.

Решението за удължаване на срока на съкращаване на производството, начело на което застанаха ключови играчи като Москва и Рияд, подчертава значението на съгласуваните действия на петролния пазар. Тези мерки, които надграждат предишните намаления, отразяват колективния ангажимент за подкрепа на пазарната стабилност и укрепване на цените в условията на колебливо търсене и геополитическо напрежение.

Обещанието на Саудитска Арабия да намали производството си с един милион барела дневно от април до юни (второ тримесечие), заедно с ангажимента на Русия за съкращаване на производството с 471,000 барела дневно през същия период, подчертава значителната роля на тези големи производители във формирането на глобалната петролна динамика.

Освен това решението на допълнителни членове на ОПЕК+, включително ОАЕ, Кувейт, Ирак и Казахстан, да удължат доброволните съкращения допълнително допринася за усилията на алианса да възстанови баланса между търсенето и предлагането.

Коалицията ОПЕК+, състояща се от 22 държави, демонстрира единен подход при прилагането на съкращения на производството, надхвърлящи пет милиона барела дневно, от края на 2022 г. насам. Въпреки това геополитическите събития, като например военните действия на Русия в Украйна, внесоха допълнителни усложнения на петролния пазар, като доведоха до повишаване на цените и предизвикаха очакване за удължаване на съкращенията.

Въпреки това вътрешните разногласия в рамките на ОПЕК+, пример за които е неотдавнашното напускане на Ангола от алианса заради спорове за намаляване на производството, подчертават предизвикателствата за поддържане на единството на фона на различните интереси и приоритети. Икономистите подчертават значението на по-широкото участие в колективните споразумения за укрепване на стабилността и ефективността на алианса, особено когато той се ориентира към променящата се пазарна динамика и геополитическия натиск.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Ето какви са най-новите промени във финансовата стратегия на Майкъл Бъри

Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.

19.05.2025 6:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Панама се позиционира като следващата крипто дестинация на Латинска Америка

Панама Сити може би се готви за голям скок в крипто пространството след дискретен, но знаков ход на кмета на града.

18.05.2025 20:26 2 мин. четене Alexander Zdravkov

От JPMorgan с коментар за икономическата обстановка в САЩ

Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.

18.05.2025 10:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Тръмп отново разкритикува председателя на Фед – призовава за понижение на лихвения процент

Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.

18.05.2025 8:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.