Сред предизвикателствата на 2024 г. потребителите могат да намерят утеха в перспективата за стабилни или намаляващи цени на петрола, както прогнозира Осама Ризви.
През 2023 г. ОПЕК+ осъществи значителни съкращения на производството, които, в съчетание с доброволните намаления на Саудитска Арабия, доведоха до значителен скок на цените на петрола. Въпреки това икономическото забавяне в ключови региони като Китай, Европа и САЩ смекчи продължителното поскъпване.
В перспектива до 2024 г. се очаква голямо предлагане на петрол, обусловено от увеличеното производство в САЩ и други големи производители, което намалява възможността цените на петрола да достигнат $100.
Прогнозите на IEA и финансовите институции сочат разнопосочни перспективи, като очакванията за нарастващо търсене на петрол в световен мащаб се компенсират от различни оценки за производството.
Връзката между цените на петрола и потребителите продължава да бъде от решаващо значение, тъй като по-високите цени на петрола повишават транспортните разходи и допринасят за инфлацията, като оказват влияние върху покупателната способност на потребителите.
През 2024 г. траекторията на цените на петрола вероятно ще отразява глобалните икономически условия с потенциален натиск за понижаване поради икономическата несигурност и надвисналия призрак на рецесията.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.
През изминалата седмица в крипто индустрията се появиха множество важни съобщения – от революционни разработки в областта на Етериум до рекордна активност на DeFi и важни актуализации на протоколи.
Основателят на Binance Чанпен Джао отново заплаши с правни действия Bloomberg.
Платформата Pump.fun набра $500 милиона в бързо първично предлагане на монети (ICO), като ги разпродаде само за 12 минути.