Твърди се, че OpenAI е в процес на разработване на автономна асистентска AI система, която може да поеме контрола над устройството на потребителя и да изпълнява задачи.
Първоначалните съобщения за този потенциален продукт се появиха чрез The Information, позовавайки се на източник, запознат с проекта.
Макар че конкретиката остава оскъдна, логично е да се смята, че следващата еволюционна стъпка отвъд генеративните AI модели като ChatGPT ще включва активни агенти.
Тези активни агенти, като ChatGPT и Gemini на Google, са проектирани да създават съдържание, подобно на човешкото, на различни носители като текст, изображения, аудио и видео.
Докато не бъдат изяснени плановете на OpenAI за тези автономни агенти за действие, около потенциалните им функционалности има спекулации.
Съобщенията сочат, че AI системата би могла да управлява устройствата на потребителите, за да изпълнява заявени задачи, като например прехвърляне на данни между платформи.
На теория всяка физическа задача, която човек може да изпълни – от плъзгане и докосване до решаване на CAPTCHA пъзели – може да бъде изпълнена от система с изкуствен интелект с подходящи разрешения за устройството.
Въпреки че тази технология може да предизвиква образи от научната фантастика, пътят към автономни системи за подпомагане е изпълнен с препятствия, свързани с неприкосновеността на личния живот и сигурността.
Настоящите генеративни системи за изкуствен интелект обикновено разчитат на свързаност с огромни изчислителни ресурси в облак. Макар че някои AI функции могат да се изпълняват локално на лаптопи или смартфони, не е вероятно предвиденият агент за действие с AI да може да работи само с вграден AI.
Това поражда значителни опасения за неприкосновеността на личните данни. В съчетание с присъщите рискове за сигурността, свързани с предоставянето на неограничен достъп на корпоративните AI системи до частни данни, и с огромните възможности за обмен на данни на смартфоните, реализирането на автономен агент за действие може да представлява съществена нова киберзаплаха с глобални последици.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.