НАЧАЛО Финтех

96% от DeFi транзакциите се случват на Етериум

14.10.2020 10:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
96% от DeFi транзакциите се случват на Етериум

Почти всички транзакции в сферата ба децентрализираните финанси (DeFi) се базират на Етериум, според нов доклад.

DappRadar, сайт, който класира и проследява децентрализирани приложения (dApps), публикува доклад тази седмица, който показва как през третото тримесечие на тази година, обемът на транзакциите в света на DeFi достигна $125 милиарда, което е увеличение от $113 милиарда от второто тримесечие на 2020 г.

96% от общия обем на транзакциите са извършени в блокчейна на Етериум

Общата стойност, заключена в интелигентните договори на Етериум, също надхвърля $10 милиарда, се казва в доклада, като водещи са Uniswap, MakerDAO и Curve. Днес в смарт договорите на DeFi са заключени близо $10,82 милиарда. През юни бяха около $1 милиард.

Това показва как Етериум блокчейнът доминира на децентрализирания финансов пазар. Въпреки че други блокчейн мрежи се опитват да се включат, никой дори не се доближава до ETH.

Етериум е и кралят, когато става въпрос за ежедневно активни портфейли – с над 57%. Ежедневните портфейли на Tron през Q3 достигат 35%, а EOS – 5%. В неделя имаше около 17 000 активни портфейла, според DappRadar.

Докладът отбелязва, че най-големият принос за протокола Етериум през Q3 са Uniswap, Sushiswap, Balancer и Compound – които генерират 56% от активните ежедневни портфейли в Етериум.

Протоколът EOS също набра скорост през Q3; Defibox, Dmd.Finance и DeFis Network генерираха над 4300 активни ежедневни портфейла.

И редица децентрализирани приложения на Tron – включително JUST, Zethyr Finance, Sun и SharkTron (два от които са кръстени на изпълнителния директор на Tron, Джъстин Сън) – са резултат от създаването на 32 000 активни ежедневни портфейла през Q3.

Но защо такъв масивен скок в интереса към света на DeFi през Q3?


Доходност, която включва протоколи, издаващи допълнителни токени на потребителите в опит да насърчат лоялността.

В доклада на DappRadar се казва, че ‘yield-farming‘ е добре и наистина е експлодирал благодарение на децентрализирания протокол за кредитиране Compound. Само през първата половина на юни обемът на сложните транзакции достигна $4 милиарда.

А възходът на децентрализираните борси Uniswap и по-късно SushiSwap доведе до изливане на милиарди на пазара на DeFi, се добавя в доклада. През септември Uniswap генерира $33 милиарда (60% от общия обем транзакции на DeFi), когато пусна своя UNI токен.

DeFi dАpps също са спечелили огромни суми през Q3 – $59 милиона според DappRadar. Повечето от тези приходи – $33 милиона – отидоха за Uniswap.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Финтех Новини

Цените на тези три AI криптовалути скочиха след слухове за сливането им

Fetch.ai е в процес на обсъждане на потенциалното сливане на токените с SingularityNET и Ocean Protocol в токен ASI, чиято напълно разгърната стойност се очаква да бъде около $7.5 милиарда.

27.03.2024 22:00 1 мин. четене

Tурска банка разширява присъствието си в сектора на дигиталните активи с ново партньорство

Misyon Bank, пионерска необанка в Турция, разширява услугите си в областта на попечителството на дигитални активи и токенизацията чрез партньорство с швейцарския доставчик на попечителство на криптовалути Taurus.

26.03.2024 20:30 1 мин. четене

Robinhood пуска крипто портфейл за Android

Брокерската къща Robinhood разшири достъпа до крипто портфейла си за потребителите на Android. Според съобщението от 20 март приложението Robinhood Wallet вече е достъпно в Google Play.

21.03.2024 19:00 2 мин. четене

Mastercard си партнира с крипто портфейла MetaMask за нови карти

Съобщава се, MetaMask, известен крипто портфейл, тества изцяло ончейн платежна карта в сътрудничество с Mastercard, издадена от Baanx.

13.03.2024 19:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.