Начало » Финтех » 76% от институционалните инвеститори очакват да използват крипто до 3 години

76% от институционалните инвеститори очакват да използват крипто до 3 години

12.08.2022 18:21 2 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
76% от институционалните инвеститори очакват да използват крипто до 3 години

Нов доклад на Ripple, в който се разглежда какъв процент от финансовите институции се интересуват от използването на блокчейн за плащания, показва, че повече от три четвърти от тях планират да използват криптовалути до 2025 г.

Всъщност 76% от световните финансови институции искат да използват криптовалута през следващите три години, при условие че законодателството го позволява, според глобалното проучване, проведено от Ripple и публикувано на 11 август.

Същевременно, при 71%, малко по-малко фирми смятат, че ще използват криптовалута през следващите три години, което е отклонение от общата тенденция фирмите да са по-отворени към дигиталните активи и да се надяват на техните предимства.

Използване на криптовалути като разплащане

Широкото използване на криптовалути за плащания е най-важният фактор, който предприятията и финансовите институции трябва да вземат предвид, когато решават дали да включат криптовалута в инвестиционния си портфейл. Полезността на криптовалутата като някакъв вид хеджиране е на второ място, а свързаното с нея използване на криптовалутата като мостова валута е на трето място.

Запитани по-конкретно защо биха съхранявали криптовалута, 50% от респондентите посочват използването ѝ като хеджиране срещу инфлация, валута за извършване на плащания или актив за предоставяне на заем или обезпечение за вземане на заем като една от трите най-важни причини за това.

Интересно е, че независимо дали се дължи на доверието им в банките, на съществуващата им връзка с тях или на някакъв друг аспект, мнозинството от потребителите (65%), запитани в международен план, заявиха, че биха закупили криптовалута чрез своята банка, ако тя я предоставя.

Употреба на криптовалута като плащане

Забележително е, че почти 70% от финансовите институции, запитани за целите на това проучване, изразиха интерес към използването на блокчейн технологията за плащания в някакво качество, независимо дали за вътрешни преводи в банката или клона, за плащания между банките или за плащания към клиенти.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Robinhood изправени пред дело за пазарна манипулация


Широкият интерес се отнася не само за блокчейн като цяло, но и с известни разлики за всеки от основните видове токени, включително криптовалути, дигитални валути на централните банки (CBDC) и стабилни монети. Приблизително 70% от респондентите от финансовите институции заявиха, че се интересуват от внедряването на тези токени за различни случаи на използване при плащания.

Както предприятията, така и финансовите институции поставят разплащанията пред различни други употреби на портфолиото, като например хеджиране срещу икономически спадове или предпазване от валутни рискове. И в двата случая плащанията са с приоритет пред хеджирането.

Запитани кои според тях са основните предимства от внедряването на блокчейн и криптовалути за плащания, финансовите институции дадоха отговори, които бяха сравнително равномерно разпределени по редица предимства, като сигурността и качеството на данните излязоха малко по-напред от перспективите за разширяване на допълнителните пазари и сетълмента в реално време.

С над 8 години опит в индустрията на криптовалутите и блокчейн, Александър е опитен създател на съдържание и пазарен анализатор, посветен на това да направи дигиталните активи по-достъпни и разбираеми. Той е специалист в разбиването на сложни крипто тенденции, анализирането на пазарни движения и създаването на задълбочено съдържание, насочено към образованието както на новодошлите, така и на опитни инвеститори. Александър е изградил репутация на човек, който предоставя навременни и точни анализи, като същевременно следи отблизо регулаторните промени, нововъзникващите технологии и макроикономическите тенденции, които оформят бъдещето на дигиталните финанси. Работата му се корени в страстта към иновациите и твърдото убеждение, че широко разпространеното образование е ключ към ускоряване на глобалното приемане на криптовалутите.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Binance въвежда нова инициатива с меме проект

Binance представи иновативен модел за генериране на токени (TGE), задвижван от механизъм за ценообразуване с крива на свързване, който стартира ексклузивно чрез Binance Wallet в сътрудничество с мемe-центричния проект Four.Meme.

14.07.2025 21:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ето как да разчитаме крипто индекса на страха и алчността

Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.

14.07.2025 17:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov

Управителят на Английската централна банка с предупреждение за стабилните монети

Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.

14.07.2025 12:15 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Националната банка на Чехия инвестира в Coinbase

Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.

14.07.2025 8:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.