НАЧАЛО Финтех

51% от потребителите в Латинска Америка са правили транзакции с криптовалути

23.06.2022 21:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
51% от потребителите в Латинска Америка са правили транзакции с криптовалути

Докладите на Mastercard показват, че над 51% от потребителите в Латинска Америка са извършвали транзакции с криптовалута. Манията по криптовалутите, която бавно започна да се разраства в периода на пандемията, се разпространи мощно в Латинска Америка.

Докладите на Mastercard показват сериозността на интереса към криптовалути сред латиноамериканците. Платежният гигант е провел проучване сред повече от 35,000 души в световен мащаб в периода март-април. Проучването, наречено Индекс на плащанията 2022, разкрива, че 51% от потребителите вече са извършили трансакция с криптовалута. Една трета от тях също така заявяват, че са използвали стабилни монети, за да извършват плащания за ежедневни покупки.

Проучването на Mastercard разкрива нарастващия интерес към криптовалутите

Новото проучване се върти основно около възникващите нови плащания и поведението на потребителите около тях. Проучването показва и любопитството на потребителите да научат повече за технологиите и дейността около блокчейн, NFT, криптовалутите и DeFi.

Уолтър Пимента, изпълнителен вицепрезидент на компанията, заяви:

Все повече латиноамериканци проявяват интерес към криптовалутите и искат решения, които улесняват достъпа до криптосферата. В Mastercard разработваме тези решения, за да разширим дигиталното приобщаване и да укрепим съюзите, които гарантират оперативност и поддръжка.

Успехът на дигиталните активи като инвестиция е нещо, в което 54% от латиноамериканските потребители се чувстват уверени. Две трети от латиноамериканците също така предпочитат да делят поравно разплащанията си между крипто и традиционните методи в ежедневните си операции.

ПРОЧЕТИ ОЩЕ
Защо Илон Мъск подкрепя Dogecoin (DOGE)?

Проучването също така показва, че потребителите в региона са по-уверени в инвестирането и извършването на плащания в крипто, ако има организация, която може да подкрепи процеса. 82% заявяват, че биха предпочели настоящата им финансова институция да им предлага незабавно достъпни услуги, свързани с криптовалута.

Бъдещето на плащанията вече е тук. Все повече латиноамериканци се обръщат към технологиите, за да извършват финансовите си транзакции, и се очаква тази тенденция да продължи да се засилва, като преобладаващата част от 95% планират да използват дигитален метод на плащане през следващата година, а 29% признават, че са използвали по-малко пари в брой през изминалата година.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Финтех Новини

Близо 98% от централните банки се готвят за пускането на CBDC

По данни на Световния икономически форум над 98% от централните банки в света в момента са ангажирани с „проучване, експериментиране, пилотиране или внедряване“ на дигитални валути на централните банки (CBDC).

24.04.2024 8:00 1 мин. четене

Топ германска банка ще предлага крипто услуги

Най-голямата федерална банка в Германия, Landesbank Baden-Württemberg (LBBW), с активи на обща стойност 333 милиарда евро, създаде стратегическо партньорство с Bitpanda Technology Solutions, водеща европейска крипто платформа.

16.04.2024 10:00 1 мин. четене

MasterCard и 1inch си партнират за нова крипто дебитна карта

1inch Network, компания за децентрализирани финанси (DeFi), в сътрудничество с Mastercard и Baanx, представи нова дебитна карта, оборудвана с функционалност за конвертиране на крипто във фиатна валута.

09.04.2024 16:00 1 мин. четене

Цените на тези три AI криптовалути скочиха след слухове за сливането им

Fetch.ai е в процес на обсъждане на потенциалното сливане на токените с SingularityNET и Ocean Protocol в токен ASI, чиято напълно разгърната стойност се очаква да бъде около $7.5 милиарда.

27.03.2024 22:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.