Проучване, проведено малко след халвинга на Биткойн разкрива, че само 49.3% от 2,558-те респонденти имат положителна перспектива за пазара.
В проучването, проведено от 25 юни до 8 юли, участваха 2,558 участници в крипто пазара. Резултатите показват, че 69% от участниците се определят като дългосрочни крипто инвеститори, 18% – като краткосрочни търговци, 7% – като разработчици, и 6% – като зрители.
От географска гледна точка 90% от участниците са базирани в Европа, Азия, Северна Америка и Африка, а останалите – в Океания или Южна Америка.
След първоначалния скок след халвинга, сега ентусиазмът е спаднал. По-конкретно, 26,1 % от респондентите са умерени оптимисти, а 23,2 % са силно оптимистични.
Обратно, 25% от участниците са неутрални, което показва несигурност и предпочитание към подход на изчакване. Тази неутралност се нарежда на второ място по разпространение на настроенията сред анкетираната група.
Освен това 25.2% от анкетираните са песимисти, като тази нагласа е почти равномерно разпределена между тези, които са донякъде песимисти (13.4%), и тези, които са много песимисти (11.8%).
Проучването категоризира участниците в четири отделни групи: инвеститори, разработчици, търговци и зрители. Сред тях инвеститорите са най-оптимистични, като 54.1% от тях са бичи настроени и само 20.7% – мечи.
Следват ги разработчиците, при които 47.6% изразяват оптимизъм, а 31.6% – песимизъм. Търговците обаче показват по-разделени перспективи, като 39% се чувстват оптимистично, а 33.5% – песимистично настроени.
Това разделение вероятно отразява фокуса на трейдърите върху краткосрочните ценови движения, което води до по-волатилни настроения. Обратно, инвеститорите и разработчиците, които се концентрират върху дългосрочния потенциал, демонстрират по-стабилни перспективи.
Зрителите са най-песимистичната група, като само 28.5% от тях се чувстват оптимистично, а 42.4% – песимистично настроени. Липсата на пряко участие на тази група в крипто пазара може да допринесе за негативната им перспектива.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).
Употребата на криптовалути в туристическия сектор е нараснала значително, като нови данни от Travala и Binance Pay разкриват, че почти 80% от резервациите в Travala вече се правят с помощта на дигитални активи.