В неотдавнашен обвинителен акт, който беше разсекретен на 23 февруари са повдигнати нови обвинения срещу основателя на фалиралата крипто борса FTX - Сам Банкман-Фрийд.
Новият обвинителен акт включва 12 обвинения – от които четири нови – разкрива нови подробности за незаконните политически дарения, които Банкман-Фрийд е направил, за да си осигури благоволение във Вашингтон.
Младият предприемач не се призна за виновен по всички обвинения по делото. В обвинителния акт се твърди, че той е откраднал милиарди от клиенти и инвеститори, за да подпомогне дейността на FTX и сестринската ѝ компания Alameda Research, както и, че е използвал откраднатите средства за спекулативни инвестиции и благотворителни дарения.
Според обвинителния акт Банкман-Фрийд е направил над 300 политически дарения на обща стойност десетки милиони долари, които са били незаконни, тъй като са били направени от името на сламен дарител или са били платени с корпоративни средства.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Експерт прогнозира безпрецедентен растеж за крипто пазарите – какво ще го предизвика?
В документа се твърди още, че Банкман-Фрийд се е опитал да прикрие някои от трансферите, като е дарил парите под имената на двама други ръководители на FTX- най-вероятно Нишад Сингх и Райън Саламе.
Схемата за сламени дарители е била изпълнена отчасти чрез приложението за криптирани съобщения Signal, а Банкман-Фрийд и неговите съучастници са положили съгласувани усилия да прикрият схемата, като са записвали изходящи банкови преводи от Alameda към банкови сметки на физически лица с цел вноските да се представят като “заеми” или “разходи” на Alameda.
Повечето инвеститори в S&P 500 губят пари заради банковата криза и изглежда, че дори Уорън Бъфет не е застрахован.
Тайлър Уинкълвос, съосновател на борсата за криптовалути Gemini, наскоро се обърна към Twitter, за да изрази недоволството си от банковата система на САЩ.
Според запознати извънредната подготовка ще позволи поглъщането да се осъществи без обичайния “шестседмичен период на консултации” с акционерите.
Неотдавнашните финансови проблеми на Silicon Valley Bank (SVB) предизвикаха вълнообразен ефект в сектора на децентрализираното финансиране (DeFi), както съобщава DappRadar, платформа за пазарна информация.