Начало » Други » 2024 ще бъде годината, в която крипто и глобалните финанси се слеят

2024 ще бъде годината, в която крипто и глобалните финанси се слеят

03.06.2024 7:30 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
2024 ще бъде годината, в която крипто и глобалните финанси се слеят

Сергей Назаров, съосновател на Chainlink (LINK), смята, че 2024 г. може да е годината, в която блокчейн технологията и традиционната световна финансова система ще претърпят значително сливане.

По време на речта си на конференцията Consensus 2024 Назаров подчерта огромния потенциал за токенизиране на различни традиционни активи в блокчейн мрежите.

Според Назаров пазарът на активи в момента надхвърля $100 трилиона. Той представи графика, която демонстрира, че значителни класове активи, като дълговия пазар на стойност $2.7 трилиона, пазара на акции на стойност $106 трилиона, глобалните недвижими имоти и деривати, могат да бъдат токенизирани и представени на блокчейн платформи.

Назаров изрази убеждението си, че в крайна сметка всички финансови транзакции ще се извършват по веригата, улеснени от публични блокчейн системи. Той подчерта, че 2024 г. може да отбележи ключова година, в която световната финансова система ще започне да прехвърля своите системи за сетълмент към работа в публични блокчейн мрежи.

Назаров предвижда бъдеще, в което световната стойност, кредитите, дериватите, стоките и различни други активи ще бъдат представени и съставени във веригата, което ще позволи създаването на усъвършенствани финансови продукти в рамките на минути или секунди, а не както е в момента – в рамките на месеци.

Тъй като все повече активи се токенизират, Назаров очаква увеличаване на възможността за композиране, което ще доведе до разработването на все по-сложни финансови инструменти и кошници от активи. Той вярва, че тази година може да бъде повратната точка, в която големите институции да започнат активно да проучват начини за прехвърляне на своите активи и стойност в блокчейн мрежите.

В крайна сметка Назаров прогнозира, че през 2024 г. може да се наблюдава сближаване на блокчейн индустрията и глобалната финансова система в единен „интернет на договорите“, където публичните блокчейн мрежи ще се превърнат в гръбнак за финансовите транзакции и представянето на активите в световен мащаб.

Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Топ крипто секторите през юли: Mемe криптовалути, стейкинг и гейминг начело

Меме монетите доминират крипто пазара през юли, като досега през месеца са надминали всички други сектори с впечатляваща възвръщаемост от 30.06%, според най-новите данни на CoinDesk.

12.07.2025 14:40 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Coinbase укрепва позициите си в DeFi сферата

Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.

11.07.2025 22:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Grayscale призовава SEC да разреши мулти-крипто ETF-ите

Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.

11.07.2025 21:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Robinhood вече предлага стейкинг за Етериум и Solana за потребителите в САЩ

Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.

11.07.2025 15:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.