Голямата актуализация на Етериум (ETH), с която бе отбелязан преходът на блокчейна от към доказателство за залог, стана обект на дискусия.
Някои организации изразиха опасения относно това какво означава това за бъдещето на Етериум.
JP Morgan Chase публикува изследователска бележка, в която посочи всички потенциални проблеми, които вижда с блокчейна на Етериум след Сливането.
Основната критика на банката е възможността събитието да предизвика разрив в общността на криптовалутата. Te се позоваха на разделената подкрепа сред крипто борсите и платформите за новия блокчейн, наречен EthereumPoW (ETHW), който беше създаден след хард форка.
След това в доклада си JP Morgan твърдят, че Сливането е довело до намаляване на децентрализацията на блокчейна на Етериум, „тъй като само няколко субекта притежават мажоритарния дял от заложеният ETH“.
Освен това в доклада на институцията се отбелязва и резкият спад в цената на Етериум, който според нея е причинен от комбинацията потоци поръчки, ориентирани към подход тип „купи слуха/продай новините“, както и от общата слабост на рисковите активи.
Всъщност цената на Етериум от 15 септември, когато се състоя Сливането, досега е спаднала с около 20%. ETH понастоящем се търгува на цена от $1,320, като не се е движил значително в последните 24 часа.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: WEF ще се бори с климатичните промени чрез Web3
Освен това в бележката се добавя, че преминаването към „изоставане“ на пазара на фючърси е „проява на преминаването към по-мечи настроения на крипто пазарите през последните седмици“.
Междувременно главният изпълнителен директор на JPMorgan Джейми Даймън насочи вниманието си към Биткойн (BTC) и криптовалутите като цяло, наричайки ги „децентрализирани Понци схеми“, говорейки пред законодателите на Съединените щати.
Пробивът на Биткойн до ново историческо ниво над $118,000 поднови импулса на крипто пазара. Докато самият BTC отбеляза добри печалби, няколко алткойна се възползваха от подновения интерес на инвеститорите.
Етериум се повиши с 8.4% през последните 24 часа, достигайки $3,010, след като подновен интерес към алткойните последва експлозивния ръст на Биткойн.
Grayscale, един от водещите мениджъри на крипто активи, представи най-новата си актуализация на бенчмарка, структурирана около рамката на крипто секторите.
Държавната банка за развитие на Германия NRW.BANK емитира облигации на стойност €100 милиона ($116.7 милиона) базирани на блокчейн, което е едно от най-големите публични предложения на дигитални ценни книжа в Европа.