През юли световните борсово търгувани фондове (ETF) за злато отбелязаха най-големия си приток от април 2022 г. насам, сочи доклад на Ърнест Хофман за Kitco News.
Данните на Световния съвет по златото (WGC) разкриват, че подкрепените със злато ETF-и са привлекли $3.7 милиарда нови инвестиции, отбелязвайки третия пореден месец на положителни притоци.
Северноамериканските ETF-и за злато отбелязаха приток от $2 милиарда, като обръщайки по-ранните отливи като се дължат на търсенето на сигурни убежища на фона на политическата несигурност и очакваното облекчаване на паричната политика от страна на Федералния резерв на САЩ. Въпреки това от началото на годината досега северноамериканските ETF-и са отбелязали отлив от $2.9 милиарда.
Европейските фондове добавиха $1.2 милиарда, повлияни от намаляващата доходност на облигациите и очакванията за по-нататъшно облекчаване на паричната политика от страна на Европейската централна банка и Английската централна банка, с което активите на европейските ETF достигнаха $103 милиарда.
Азиатските ETF-и за злато, водени от Индия, продължиха серията си от входящи потоци с $3.6 милиарда през 2024 г., с което общите активи достигнаха рекордните $15 милиарда.
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.