През юли световните борсово търгувани фондове (ETF) за злато отбелязаха най-големия си приток от април 2022 г. насам, сочи доклад на Ърнест Хофман за Kitco News.
Данните на Световния съвет по златото (WGC) разкриват, че подкрепените със злато ETF-и са привлекли $3.7 милиарда нови инвестиции, отбелязвайки третия пореден месец на положителни притоци.
Северноамериканските ETF-и за злато отбелязаха приток от $2 милиарда, като обръщайки по-ранните отливи като се дължат на търсенето на сигурни убежища на фона на политическата несигурност и очакваното облекчаване на паричната политика от страна на Федералния резерв на САЩ. Въпреки това от началото на годината досега северноамериканските ETF-и са отбелязали отлив от $2.9 милиарда.
Европейските фондове добавиха $1.2 милиарда, повлияни от намаляващата доходност на облигациите и очакванията за по-нататъшно облекчаване на паричната политика от страна на Европейската централна банка и Английската централна банка, с което активите на европейските ETF достигнаха $103 милиарда.
Азиатските ETF-и за злато, водени от Индия, продължиха серията си от входящи потоци с $3.6 милиарда през 2024 г., с което общите активи достигнаха рекордните $15 милиарда.
Тъй като по-младите поколения, особено поколението Z, родените между 1997 и 2012 г., започват да оформят финансовия свят, тяхната нарастваща склонност към криптовалутите може да доведе до големи промени във финансовите услуги.
Бившият президент Доналд Тръмп разкри датата на стартиране на новата си инициатива за децентрализирано финансиране (DeFi) – World Liberty Financial.
Известен адвокат и кандидат за Сената обвини Комисията по ценните книжа и фондовите борси, че е причинила значителни загуби на инвеститорите на дребно заради строгия си подход към регулирането на сектора на криптовалутите.
Главният изпълнителен директор на Nvidia Дженсън Хуанг бързо се освобождава от акциите си в компанията на фона на неотдавнашните пазарни колебания.