През юли световните борсово търгувани фондове (ETF) за злато отбелязаха най-големия си приток от април 2022 г. насам, сочи доклад на Ърнест Хофман за Kitco News.
Данните на Световния съвет по златото (WGC) разкриват, че подкрепените със злато ETF-и са привлекли $3.7 милиарда нови инвестиции, отбелязвайки третия пореден месец на положителни притоци.
Северноамериканските ETF-и за злато отбелязаха приток от $2 милиарда, като обръщайки по-ранните отливи като се дължат на търсенето на сигурни убежища на фона на политическата несигурност и очакваното облекчаване на паричната политика от страна на Федералния резерв на САЩ. Въпреки това от началото на годината досега северноамериканските ETF-и са отбелязали отлив от $2.9 милиарда.
Европейските фондове добавиха $1.2 милиарда, повлияни от намаляващата доходност на облигациите и очакванията за по-нататъшно облекчаване на паричната политика от страна на Европейската централна банка и Английската централна банка, с което активите на европейските ETF достигнаха $103 милиарда.
Азиатските ETF-и за злато, водени от Индия, продължиха серията си от входящи потоци с $3.6 милиарда през 2024 г., с което общите активи достигнаха рекордните $15 милиарда.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.