Артър Хейс, водеща фигура в крипто пространството, прогнозира, че завръщането на Доналд Тръмп в Белия дом може да отбележи края на американския долар и да тласне страната към "командна икономика“.
Той прави паралели между икономическите политики на Тръмп и китайския държавно контролиран модел, предполагайки, че подходът на бившия-нов президент ще унищожи американския капитализъм и ще превърне САЩ в държавна икономическа машина.
Хейс твърди, че истинският капитализъм е изгубен в Америка отдавна, особено след създаването на Федералния резерв през 1913 г. Той вярва, че политиките на Тръмп, като например масовото печатане на пари, наблюдавано по време на стимулирането на икономиката през 2020-2021 г., само допълнително ерозират традиционните капиталистически принципи.
Тези действия доведоха до временен икономически растеж, но също така подхраниха инфлацията и проблемите във веригата за доставки. Въпреки че работниците може да видят краткосрочни печалби, Хейс предупреждава, че дългосрочно губещите ще бъдат спестовниците и притежателите на облигации, тъй като инфлацията изпреварва възвръщаемостта.
[reaedmore id=“135196″]
В перспектива екпсертът предвижда Тръмп да продължи да прилага индустриални политики, като например връщане на работни места и производство в САЩ, което би могло да повиши заплатите в краткосрочен план. Той обаче предупреждава, че това ще доведе до нарастваща инфлация на заплатите и по-голяма икономическа нестабилност.
За приспособяване в тези промени, Хейс съветва да се инвестира в Биткойн и други твърди активи като хедж срещу инфлацията и икономическите сътресения, които той очаква. Той вярва, че BTC ще служи като ключово средство за съхранение на стойност в свят, доминиран от правителствена намеса и обезценяване на националните валути.
Според главния изпълнителен директор на Ripple Брад Гарлингхаус стабилната монета RLUSD на компанията е получила официално одобрение от Департамента за финансови услуги на щата Ню Йорк (NYDFS).
Силата на щатския долар в световния финансов пейзаж остава непоклатима, тъй като той продължава да превъзхожда други валути, включително индийската рупия.
Известен крипто инвеститор, смята, че в бъдещето на базираните в САЩ децентрализирани финанси (DeFi) се крие значителна възможност за растеж.
По време на 16-ата среща на върха на БРИКС, която се проведе през октомври в руската област Казан, блокът представи прототип на потенциална нова валута.