През 2024 г. фондовият пазар е повлиян от две противоположни тенденции: силното представяне на S&P 500, дължащо се на големите технологични компании, и нарастващите опасения за рецесия, подхранвани от страховете за балон на сектора на изкуствения интелект, високите лихвени проценти и увеличаващия се държавен дълг.
През август тези опасения се засилиха след разочароващия доклад за заетостта на Федералния резерв, който показа, че през юли са създадени със 70,000 работни места по-малко от очакваното.
Този доклад засили прогнозите за рецесия на Northwestern Mutual Wealth Management.
По-рано тази година фирмата заложи $2.7 милиарда в ETF за 20+ годишни държавни облигации (TLT) на BlackRock – ход, който имаше за цел да се възползва от потенциален срив на фондовия пазар.
Обикновено облигациите и особено дългосрочните държавни ценни книжа се представят добре по време на икономически спадове поради своята стабилност и фиксирана възвръщаемост, които са изгодни в условия на ниска инфлация.
Към средата на август тази инвестиция започна да показва положителна възвръщаемост, особено след големия спад на пазара на 5 август. Брент Шуте от Northwestern Mutual обясни, че резултатите на ETF-ите подкрепят техните прогнози за рецесия и потвърждават стратегията им за инвестиране в облигации.
Той предвижда да задържи ETF инвестицията поне още една година и очаква пълното въздействие на рецесията да се прояви през следващите 6 до 8 месеца, а може би и по-рано.
През 2025 г. американският долар се сблъска с големи трудности, като от началото на годината досега се понижи с близо 9.5%, а индексът DXY спадна до 98.06.
Откакто президентът Доналд Тръмп поднови търговската война на 1 февруари 2025 г., предпочитаните инвестиции на Робърт Кийосаки – Биткойн, злато и сребро – отбелязаха смесени резултати.
Арканзас Сити официално отмени планирания си проект за добив на криптовалути след силна съпротива от страна на жителите и ключови заинтересовани страни.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.