Към днешна дата Биткойн възстановява част от загубите, които претърпя по време на неотдавнашните разпродажби на световните пазари.
Майкъл Сейлър, изпълнителен председател на MicroStrategy, обаче отново сподели бичия си поглед върху криптовалутата по време на интервю.
Сайлър подчерта уникалната позиция на Биткойн като единствения истински глобален капиталов пазар, който работи 24 часа в денонощието, 7 дни в седмицата, осигурявайки несравнима ликвидност и кредитна достъпност. Той подчерта, че докато традиционните пазари бяха затворени по време на неотдавнашните пазарни сътресения, Биткойн продължи да функционира ефективно, демонстрирайки силата на класа активи.
Сейлър призна волатилността на Биткойн, но я определи като необходим аспект от създаването на динамичен и ликвиден глобален пазар. Той вижда тази волатилност като признак на “висока енергия” и ключов компонент на стойностното предложение на Биткойн. Сейлър твърди, че бъдещето е дигитално и в тази надпревара за владеене на киберпространството “дигиталната енергия” на Биткойн е от решаващо значение.
Той оприличи притежаването на BTC на контрол върху устойчив, продуктивен актив в дигиталната ера, сравнявайки значението му с традиционните форми на сила като военноморската или ядрената.
Освен това Сейлър потвърди ангажимента си непрекъснато да купува Биткойн, независимо от пазарните условия, като вярва в дългосрочното му поскъпване като форма на дигитален капитал.
Крипто анализаторът TechDev предполага, че Биткойн (BTC) и други дигитални активи може би преживяват значителен мечи капан преди потенциално възходящо движение.
Lookonchain, услуга за проследяване на движенията на китовете, наскоро разкри, че Galaxy Digital е прехвърлила значителна сума BTC в Coinbase Prime.
Артър Хейс, съосновател и бивш главен изпълнителен директор на BitMEX, е предпазлив оптимист по отношение на потенциалното възстановяване на BTC след труден период.
Министърът на финансите Джанет Йелън наскоро изрази оптимизъм относно възстановяването на американската икономика, като посочи забавянето на растежа на заетостта като признак за потенциално меко приземяване, а не за предстояща рецесия.