Според Уил Клементе, водещ анализатор на Blockware, Биткойн остава във възходящ модел на консолидация през последните два месеца, което показва, че пазарът все още не е сигурен по кой път трябва да тръгне и чака допълнителни сигнали.
Както показва предоставената графика, най-голямата криптовалута по пазарна капитализация се движи в диапазона, формиран от началото на февруари, когато се търгуваше на приблизително $45,000. След възстановяването, BTC достигна дъно от $37,000 и след това се насочи към нов цикъл – основната причина за това Биткойн да се търгува под $50,000.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: 99% от всички транзакции с Биткойн са за над $100,000
Страхът и несигурността са две ключови причини за движението на настоящия пазар. Поради липса на решителни сигнали и отбягване на рискови инвестиции на крипто и финансовите пазари, големите инвеститори в Биткойн не наливат ликвидност в пазара, което е необходимо за движения, каквито видяхме през февруари.
Според показателите за баланса на Биткойн на борсите, търговците активно изтеглят средства от централизирани борси и ги държат в частни портфейли. Големият процент на изтегляне предполага, че ликвидността на крипто пазара бавно намалява.
Към момента на писане на статията Биткойн се търгува около $39,000. Най-ключовото събитие тази седмица ще бъде повишаването на лихвите на ФЕД (Федералния резерв на САЩ), което се очаква от началото на 2022 г.
Понижението на Биткойн от неотдавнашния му исторически връх от $123,000 до под $117,000 предизвика вълнение, но според Deutsche Bank това не е типичен спад.
След като Биткойн достигна исторически върхове, в социалните медии се разразиха дискусии, свързани с криптовалутите.
В поразително противоречие с дългогодишния си скептицизъм към криптовалутите Vanguard Group вече притежава повече от 20 милиона акции на Strategy Inc.- софтуерната компания, която е известна с това, че е свързана с Биткойн чрез огромните си дялове.
Биткойн се изстреля към границата от $122,000 след вълна от ликвидации на шорт позиции, което повтаря пазарното поведение, наблюдавано за последно през ноември 2024 г.