Изглежда новините за обявяването на фалит от страна на Genesis не повлияха на крипто сектора, както тези от страна на FTX, защото някои криптовалути начело с Биткойн (BTC) започнаха да се движат нагоре.
Флагманската криптовалута регистрира нов скок по-рано тази сутрин и достигна цена от $23,300, след което се отдръпна леко.
Според мнозина сега активът е на път към $24,000-$25,000 – зона на съпротива, която е изключително важна, имайки предвид, че при консолидация над нея BTC може да изстреля нагоре към следващата съпротива при $30,000.
Преди около 3 седмици, когато Биткойн се намираше около местното дъно изглеждаше, че активът може да направи по-нататъшен срив и да се озове на ниво от $14,000.
Не за първи път обаче, когато целият свят смята, че Биткойн и криптовалутите са на път да се сринат и да намерят нови дъна в мечи пазар, който предполагаемо ще се проточи с години, пазарът прави точно обратното.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Над 290% печалби за този алткойн – защо?
Много анализатори посочват сравнително бързото смекчаване на инфлацията като причина за скока на криптопазара и това може да е вярно.
Други смятат, че е възможно инвеститорите на дребно, които седяха отстрани през повечето време и разполагаха с някакви парични средства, да са навлезли в пазара с надеждата да спечелят поне нещо през годината, която според мнозина ще бъде рецесионна.
Тези, които искат само да спечелят набързо обаче може да загубят инвестициите си, когато корекцията най-накрая настъпи.
Президентът на САЩ, Джо Байдън наскоро публикува икономическия доклад на правителството, който съдържа няколко критики към Биткойн.
В Twitter, Макглоун изтъкна, че BTC е изпреварил златото – най-добре представящата се стока през 2023 г. – почти десет пъти. Той обясни това с ниския и нарастващ процент на приемане на дигиталните активи и намаляващото предлагане.
Бенджамин Коуен, известен крипто аналитик, наскоро сподели своите виждания за бъдещето на Биткойн преди следващия бичи пазар.
Oпасенията за кредитна криза в резултат на значителното затягане на стандартите за кредитиране значително нараснаха в условията на банкова криза.