Porsche създаде прецедент в сферата на NFT с включването на 14-дневен срок за връщане в условията на дебютната си колекция.
Въпреки факта, че законите за защита на потребителите са в сила за клиентите в ЕС и Обединеното кралство още отпреди създаването на въпросните NFT, идеята, че можете да върнете NFT за пълната сума, която сте платили, дори ако минималната цена е паднала до нула, развълнува Twitter.
Законите, известни като „разпоредби за дистанционни продажби“, включват дигитални стоки и тегления, включително книги и покупки в игри.
Public mint is live!
→ https://t.co/gDi9408OjH pic.twitter.com/WhQIoi9pfh— PORSCHΞ (@eth_porsche) January 23, 2023
Подобно на голяма част от криптовалутите, правата на потребителите за купувачите и продавачите на NFT са сива зона. Ако е приложима, тази правна формалност може потенциално да попречи на проектите да „издърпат килима“ изпод нищо неподозиращите купувачи на незаменяеми токени.
Тази седмица беше трудна за Web3 екипа на Porsche, тъй като първоначалното пускане на NFT токени, вдъхновени от модела на автомобила 911, не успя да се разпродаде. Това е така, тъй като първоначалната цена на изсичане от 0.911 ETH (или около $1,430 към момента на писане на статията) и липсата на ясна пътна карта отблъснаха мнозина.
От компанията си бяха партнирали с базирания в Хамбург дизайнер и 3D художник Патрик Фогел, за да създадат персонализирано изображение на модела 911 на Porsche.
След неубедителното първоначално издаване на токените германският автомобилен производител реши да намали доставките на NFT, след като възнамеряваше да изсече общо 7,500 бройки.
Сега в обращение са само 2,363 броя – а минималната цена е 1.9 ETH.
В сряда фирмата за производство на автомобили също така изложи своята пътна карта, в която се казва, че ще предостави на колекционерите достъп до събития и преживявания през следващите месеци.
Coinbase се насочва към S&P 500, което е знакова стъпка, отразяваща както финансовото развитие на компанията, така и нарастващото доверие на Уолстрийт към крипто сектора.
Криптовалутите вече играят двойна роля в световната икономика – отчасти спекулативен актив, отчасти платежно средство – според нов анализ на Банката за международни разплащания (BIS).
Икономистът Питър Шиф не се впечатлява от еуфорията около най-новото споразумение за митата между САЩ и Китай. Според него Вашингтон просто е отстъпил.
Нова вълна от компании се присъединява към Global Dollar Network (GDN) – инициатива за стабилна монета, водена от Paxos и подкрепена от компании като Robinhood, Galaxy и Kraken.