Законодателят от Хонконг Джони Н предложи създаването на правна рамка за регулиране на децентрализираните автономни организации (DAO) с цел да се стимулира Web3 секторът в региона.
Предложението му е следствие от неотдавнашното решение на Върховния съд на Хонконг, свързано с DAO Mantra, в което шестима ответници бяха задължени да разкрият финансова информация за DAO.
Това дело е забележително, тъй като представлява един от първите съдебни прегледи на DAO в световен мащаб. Н вярва, че създаването на ясна регулаторна рамка може да привлече международни инвестиции и таланти в Web3 индустрията на Хонконг.
Спорът с Mantra DAO се съсредоточава върху претенции за присвояване на активи. Ищецът RioDeFi твърди, че е основал DAO и през 2020 г. е наел двама от шестимата ответници да я управляват.
RioDeFi поиска от съда да получи финансови документи от DAO, позовавайки се на проблеми като спрени отчети и необясними тегления на крипто портфейли.
Обвиняемите обаче твърдят, че представянето на тези документи би било обременително, позовавайки се на липсата на ресурси. Те също така твърдят, че властта за вземане на решения в DAO принадлежи на притежателите на OM токени.
Съдията от Върховния съд Дейвид Лок отговори, като заяви, че ответниците са отговорни за поддържането на точни финансови документи и трябва да предоставят тези данни, както се изисква.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.