Начало » Регулации » Забраната за добив на крипто в Ню Йорк привлече сериозни критики

Забраната за добив на крипто в Ню Йорк привлече сериозни критики

06.06.2022 13:02 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Забраната за добив на крипто в Ню Йорк привлече сериозни критики

Съоснователят на Етериум Виталик Бутерин и съоснователят на Coin Metrics Ник Картър наскоро се противопоставиха на неотдавнашното решение за забрана на копаене в щата Ню Йорк.

Те се опряха на аргумента, че не е добре правителствата да решават какво е подходяща употреба на електроенергията.

Картър сподели, че забраната на Ню Йорк за копаене на криптовалути директно контролира какво представлява правилното използване на властта. Той намекна, че това е злоупотреба с власт и каза:

“Та Ню Йорк вече регулира съдържанието на център за данни и забрани тип сметка (sha-256 хеш функции). Те директно контролират какво конституира адекватна употреба на мощност.”

Кандидатът за Сената на САЩ Брус Фентън възрази срещу решението на Ню Йорк и каза, че никое правителство няма право да казва на хората кой софтуер да изпълнява.

Както CryptoDnes отрази, сенатът на Ню Йорк прие законопроекта поради опасения за околната среда с аргумента, че емисиите на парникови газове, създадени от крипто копаене, ще навредят непоправимо на спазването на Закона за лидерство в климата и защита на общността в нарушение на държавното законодателство.

Противниците обаче не вярват, че тази забрана служи посочената екологична цел.

Бутерин цитира туита на Фентън, в който казва, че подкрепя намаляването на газовите емисии в името на околната среда. Забраната за копаене на криптовалути обаче не изпълнява целта си.

Картър също така твърди, че опасенията за околната среда са само параван, тъй като държавата е взела някои противоречиви решения. Картър сподели:

НЕ ПРОПУСКАЙ: Топ анализатор споделя какво да очакваме от Биткойн в близките седмици

Добивът на Биткойн консумира близо 110 терават-часа енергия годишно, което оказва влияние върху околната среда. Много видни фигури протестираха срещу негативните последици.

Бутерин, например, реши да превключи Етериум от енергоемки PoW към PoS. От друга страна, Илон Мъск се застъпи за използването на устойчиви енергийни източници като слънчева енергия за добив на BTC.

Потреблението на устойчива енергия в индустрията за добив на Биткойн се е увеличило с приблизително 59% миналата година и достигна около 58.4% през първото тримесечие на 2022 г.

Към януари 2022 г. САЩ представляват 37.84% от средния месечен хешрейт при копаене на Биткойн. Ню Йорк произвежда 9.77% от този брой всеки месец. Освен това минната дейност в Ню Йорк е предимно устойчива, твърди Картър.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Председателят на SEC с коментар за крипто регулациите

Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.

03.07.2025 10:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Губернаторът на Аризона наложи вето върху законопроект за крипто резерв

Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.

02.07.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

SEC проучва нова ускорена процедура за одобрение на ETF-и

Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.

02.07.2025 14:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

SEC одобри нов ETF – ето какво трябва да знаем

Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.

02.07.2025 9:30 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.