Начало » Регулации » Южна Корея започват пряка регулация на крипто борсите

Южна Корея започват пряка регулация на крипто борсите

07.08.2019 20:55 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Южна Корея започват пряка регулация на крипто борсите

Отделът за финансово разузнаване (FIU) на Комисията за финансови услуги в Южна Корея разкри планове за привеждане на борсите за криптовалути под прякото си регулиране.

На 7 август бе съобщено за решението на FIU да се отдалечи от сегашната си практика за регулиране на криптовалутите по косвен начин, като предостави административни насоки на местните банки.

Отклонение от непрякото регулиране

За да се включат борсите за криптовалути в регулаторната система на страната, служител на FIU разкри на 6 август, че правителството на Южна Корея ще въведе система за лицензиране на крипто активите, както препоръча Работната група за финансови действия (FATF). Това според съобщенията ще повиши прозрачността на транзакциите с криптовалути.

На публично изслушване, проведено в офиса на члена на Народното събрание в Сеул, Ли Тае-хун, който е ръководител на администрацията и планирането на FIU, заяви:

„Ако изменение на Закона за отчитане и използване на определена информация за финансови транзакции, който рефлектира международните стандарти на FATF за криптовалути, премине през Народното събрание, ще бъде възможно да се предотврати прането на пари чрез криптовалути.“

Ли добави, че ако законодателите одобрят решението за преминаване от „косвено регулиране чрез търговски банки към пряко регулиране“, надзорът върху сектора ще бъде по-ефективен.

Съобщава се, че коментаторите отбелязват, че регулаторните изменения ще трябва да интегрират съществуващите разпоредби, според които банките трябва да изискват сметки с истинските имена на клиентите на крипто борсите. Това може да гарантира, че криптовалутите се придържат към същите стандарти за „Опознай своя клиент“ (KyC) и „Борба с прането на пари“ (AML) като традиционните финансови институции.

Въздействие от насоките на FATF

Новините от тази седмица се привеждат в съответствие с последните неофициални съобщения, че четири южнокорейски крипто борси са изправени пред по-строга регулация, като в момента се опитват да подновят банковите си сметки.

Съобщава се, че затегнатите изисквания са наложени след новите насоки на FATF от юни 2019 г. за засилване на контрола върху борсите за криптовалути с цел подобряване на борбата с пране на пари.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Нигерия стимулира стабилните монети с нова регулаторна визия

Нигерия прави решителна крачка към приемането на стабилни монети, тъй като Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) на страната очерта готовността си да подкрепи иновациите в областта на дигиталните валути – при ясни регулаторни условия.

26.07.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Южна Корея призовава мениджърите на активи да ограничат експозицията към крипто акции

Най-високопоставеният финансов надзор в Южна Корея е издал неофициални насоки, с които призовава местните мениджъри на активи да намалят инвестициите си в акции, свързани с криптовалути, според доклад на Korean Herald.

23.07.2025 16:25 2 мин. четене Alexander Zdravkov

SEC отмени одобрението на Bitwise ETF само няколко часа след зелената светлина

С изненадващ ход във вторник Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) първоначално одобри предложението на Bitwise да преобразува своя индексен фонд за криптовалути в пълноправен борсово търгуван фонд (ETF) – само за да спре решението само няколко часа по-късно.

23.07.2025 10:35 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Републиканците в Сената представят нов законопроект за крипто пазара

Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.

22.07.2025 21:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.