Юридическият факултет на Малайзииският университет заяви в доклад, че депутатите трябва да положат усилия за създаване на ефективна среда за блокчейн индустрия.
Правителството на Малайзия трябва да облекчи регулаторната рамка за блокчейн индустрията, за да може тя да се разшири.
Докладът от 242 страници, изготвен от университета в партньорство с блокчейн startup-а Quant a RegTech Capital, предполага, че приемането на крипто индустрията е много важно за развитието на страната.
Докладът е подготвен с цел насърчаване на икономическото развитие в Малайзия, без да задушава иновациите или да компрометира защитата на потребителите, като предоставя подкрепа на стартиращи фирми, малки и средни предприятия и големи корпорации в стремежа им да възприемат блокчейн технологията.
Документът също призова централните банки и финансовите регулатори да си сътрудничат за съвместно усилие за ясно дефиниране на правилата в крипто индустрията, особено тези, свързани с данъчното облагане.
В момента търговията с крипто в Малайзия няма правна рамка. Нур Хусна Закария, ръководител на проекта за доклада, заяви, че позицията на правителството досега е „обещаваща“, понеже досега „никой от регулаторите в Малайзия не е забранил сделка, свързана с блокчейн“.
Докладът беше публикуван скоро след като NEM Малайзия стартира своя NEM Blockchain Center (NBC) в Куала Лумпур. Новото предприятие ще действа като учебен център и ускорител за startup-и, които искат да използват DLT технологията.
След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.